Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Антимонопольний комітет відкрив справу проти «Нафтогаз Трейдингу»

АМКУ відкрив справу проти «Нафтогаз Трейдингу». Фото: facebook.com/amc.gov.ua

АМКУ відкрив справу проти «Нафтогаз Трейдингу». Фото: facebook.com/amc.gov.ua

Антимонопольний комітет (АМКУ) відкрив справу проти «Нафтогаз Трейдинг» щодо зловживання монопольним становищем на ринку оптової реалізації природного газу. Про це повідомляється на сторінці комітету у Facebook.

Комітет досліджує наявність у діях «Нафтогаз Трейдингу» різних підходів до формування ціни на газ для різних газопостачальників, що могло призвести до обмеження конкурентоспроможності певної категорії підприємств.

В АМКУ нагадали, що з 1 травня 2021 року діють річні тарифи на газ для населення. В рамках цього газопостачальники були зобов'язані також затвердити базові річні пропозиції для населення. Для того, аби компанії могли створити річний план, «Нафтогаз» повідомив, що продаватиме їм газ для населення. При цьому річний контракт «Нафтогазу» мав єдині стандартні умови для всіх постачальників газу. Натомість до Комітету зверталися газопостачальники, на думку яких ці договори містять дискримінаційні умови.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В АМКУ зазначають, що частка «Нафтогаз Трейдинг» на ринку оптової реалізації газу за підсумками 2020 року та першого півріччя 2021 року становила понад 35 %. Це свідчить про наявність структурних ознак монопольного становища на відповідному ринку.

При цьому з огляду на вертикальну інтеграцію групи «Нафтогаз», «Нафтогаз Трейдинг» має стабільний доступ до основного ресурсу у порівнянні з обмеженим доступом конкурентів. Це свідчить про наявність у компанії ринкової влади.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини