Facebook Pixel

Агрохолдинг Косюка підвищив ціни на курятину на 35%

Агрохолдинг МХП в II кварталі 2021 року збільшив середню ціну продажу курятини на 35%, до $1,67 за кілограм, в порівнянні з II кварталом минулого року.

При цьому в Україні вона зросла на 38% в доларовому еквіваленті — до $1,63/кг (у гривні — на 42%, до 45 грн/кг), тоді як на експорт зросла на чверть, до $1,69/кг, йдеться в звіті агрохолдингу на Лондонській фондовій біржі.

Крім того, середня вартість курячого м'яса в Україні на експорт в I півріччі також зросла на 26% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року — до $1,56/кг.

Всього в I півріччі 2021 року компанія реалізувала 336,17 тис. тонн курячого м'яса, що на 2% більше показників за аналогічний період 2020 року.

Компанія уточнює, що зростання відбулося за рахунок збільшення експортних продажів на 12% — до 191,32 тис. тонн при скороченні продажів на внутрішньому ринку на 8% — до 144,86 тис. тонн.

У МХП уточнили, що експортні продажі в II кварталі поточного року зросли переважно за рахунок зростання експорту в регіон Близького Сходу і Північної Африки, диверсифікації географії поставок, а також оптимізації асортименту продукції. За даний період в Україні найбільше просіли продажу замороженої курки і цільного курчати.

«З метою пом'якшення несприятливого впливу (тимчасових обмежень експорту в ЄС через пташиний грип — The Page) на діяльність і прибутковість МХП керівництво компанії прийняло рішення збільшити виробництво маленької тушки і експорт на ринок країн Близького Сходу (вибірка зросла до 47% у другому кварталі 2021 року проти 37% в квітні-червні 2020 го)», — повідомляє МХП.

Миронівський хлібопродукт (МХП) — найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі на власних підприємствах в Нідерландах і Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉