Facebook Pixel

«Гаврилівські курчата» на межі банкрутства: суд відкрив справу

Автор

Господарський суд Києва виніс рішення, згідно з яким почав справу про банкрутство компанії «Комплекс Агромарс», більш відомої під своєю основною торговою маркою «Гаврилівські курчата».

Проблеми в компанії почалися ще 2020 року. А в січні 2021 року директор «Агромарсу» Іван Зазуля пояснював зупинення підприємств захмарною вартістю кормів. Що, за його словами, робить бізнес із виробництва м'яса птиці нерентабельним.

Згідно із судовими матеріалами, серед кредиторів компанії низка банків: ТАСкомбанк, ПУМБ, Кредобанк, Укргазбанк, «Банк Південний» та інші. Водночас суму боргів підприємства, як і суму загальної заборгованості, не опубліковано.

«Агромарс» - один із найбільших виробників м'яса птиці в Україні. Головне виробництво розташоване в селі Гаврилівці (Вишгородський район Київської області), до структури компанії також входять Броварська й Кагарлицька філії, Бориспільський експериментальний комбікормовий завод, Київський комбікормовий завод, Кагарлицький елеватор і птахофабрика «Курганський бройлер». Власниками ТОВ «Комплекс Агромарс» є Євген і Марина Сігал із частками 49,99% і 50,01%.

Контекст. Набагато краще йдуть справи в головного конкурента «Агромарса» — холдингу МХП Юрія Косюка. У першому півріччі 2021-го компанія збільшила продажі курячого м'яса на 2%, як порівняти з тим самим періодом 2020 року. Щоправда, переважно завдяки зростанню експортних продажів на 12%. Водночас реалізація на українському ринку впала на 8%. За даними МХП, середня ціна курятини в Україні та на експорт у першому півріччі зросла на 26% проти аналогічного періоду 2020-го — до $1,56/кг.

Додатково. Раніше в Україні прогриміло ще кілька банкрутств. 7 липня банкрутом визнали компанію Олега Гладковського «Богдан Моторс». А 13 липня суд почав процедуру банкрутства популярної кондитерської компанії АВК.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉