Facebook Pixel

Абдулла Кьоксал: «На регульованому ринку прибуток залежить від трансформацій, які здійснює бізнес»

На європейських ринках відбуваються великі зміни — енергетичні гіганти інвестують у нові напрямки. Це інфраструктура для електромобілів, можливості розподіленої генерації і зберігання електроенергії, «розумний будинок».

В інтерв'ю The Page Абдулла Кьоксал (Abdullah Koksal), генеральний директор YASNO, сказав, що його компанія зараз розвиває ці напрямки в Україні. «З нашою професійною допомогою клієнти зможуть ставати просьюмерами (активними учасниками енергоринку) і заробляти на тих можливостях, які їм пропонуватиме енергетика майбутнього. Ці нові технології та нові послуги стануть головним джерелом доходів для нашого бізнесу», — вважає керівник.

З оптимізмом він говорить про те, що в Україні почалося впровадження фотоелектричних технологій на споживчому рівні. Сьогодні 15 тисяч домогосподарств вже встановили сонячні панелі, які генерують 450 ГВт*год енергії в рік. Очікується, що протягом найближчих трьох років ця потужність буде подвоєна. Тобто ще 15 тисяч клієнтів вкладуть гроші в ці технології.

Контекст

  • Україна посіла 8-ме місце і піднялася відразу на 55 позицій у рейтингу привабливості країн з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику. Про це йдеться у звіті Climatescope 2019 року, підготовленому агентством Bloomberg New Energy Finance.
  • Більше половини — 65% коштів, виплачених «Енергоринком» за альтернативну енергію в 2018 році, дісталися 10 бізнес-групам. У трійці лідерів — електростанції, які перейшли від братів Клюєвих до китайської держкорпорації CNBM, холдинг Ріната Ахметова та вітрові електростанції Карла Стурена.
  • З 2020 року в Україні змінюється система підтримки державою виробників електричної енергії з поновлюваних джерел. На зміну «зеленому» тарифу, який встановлюється для виробників на рівні, визначеному законом «Про альтернативні джерела енергії», прийдуть «зелені» аукціони.

Подякувати 🎉