На європейських ринках відбуваються великі зміни — енергетичні гіганти інвестують у нові напрямки. Це інфраструктура для електромобілів, можливості розподіленої генерації і зберігання електроенергії, «розумний будинок».
В інтерв'ю Абдулла Кьоксал (Abdullah Koksal), генеральний директор YASNO, сказав, що його компанія зараз розвиває ці напрямки в Україні. «З нашою професійною допомогою клієнти зможуть ставати просьюмерами (активними учасниками енергоринку) і заробляти на тих можливостях, які їм пропонуватиме енергетика майбутнього. Ці нові технології та нові послуги стануть головним джерелом доходів для нашого бізнесу», — вважає керівник.
З оптимізмом він говорить про те, що в Україні почалося впровадження фотоелектричних технологій на споживчому рівні. Сьогодні 15 тисяч домогосподарств вже встановили сонячні панелі, які генерують 450 ГВт*год енергії в рік. Очікується, що протягом найближчих трьох років ця потужність буде подвоєна. Тобто ще 15 тисяч клієнтів вкладуть гроші в ці технології.
Контекст
- Україна посіла 8-ме місце і піднялася відразу на 55 позицій у рейтингу привабливості країн з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику. Про це йдеться у звіті Climatescope 2019 року, підготовленому агентством Bloomberg New Energy Finance.
- Більше половини — 65% коштів, виплачених «Енергоринком» за альтернативну енергію в 2018 році, дісталися 10 бізнес-групам. У трійці лідерів — електростанції, які перейшли від братів Клюєвих до китайської держкорпорації CNBM, холдинг Ріната Ахметова та вітрові електростанції Карла Стурена.
- З 2020 року в Україні змінюється система підтримки державою виробників електричної енергії з поновлюваних джерел. На зміну «зеленому» тарифу, який встановлюється для виробників на рівні, визначеному законом «Про альтернативні джерела енергії», прийдуть «зелені» аукціони.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також