Facebook Pixel

Цей день в історії: 19 вересня – день народження смайлика

19 вересня у світі відзначають День народження смайлика, Міжнародний день наслідування піратів, у Чилі – День армії, в Словаччині – День першого публічного виступу Словацької національної ради, попередниці парламенту, а в Молдові – День цивільної авіації.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 19 вересня в Україні та світі.

У 634 році після місяця облоги Дамаска араби Праведного халіфату (Рашидуни) захопили місто, відбивши його у Візантійської імперії.

У 1670-му почалося повстання на Слобожанщині проти московських воєвод. В Острогозькому полку козацтво та міщанство почали заворушення, почувши від загону донських козаків про повстання Степана Разіна на Московії. В Острогозьку, Ольшанську та навколишніх селах були привселюдно страчені представники центральної російської влади. Через десять днів повстання було придушене, ватажки розстріляні на центральній площі Острогозька. Проте заворушення тривали ще до початку 1671 року.

У 1676-му московські війська почали штурм гетьманської столиці Чигирина.

19 вересня 1783 року у Франції брати Монгольф'є у присутності короля Людовика XVI запустили першу повітряну кулю з вівцею, півнем і качкою у кошику. Через два місяця і самі Монгольф’є наважилися піднятись у повітря.

У 1841-му відкрилася перша міжнародна залізниця (з французького Страсбурга до Базеля в Швейцарії.

105 років тому, 19 вересня 1919 року, денікінці у Києві розгромили одну із найстаріших україномовних книгарень (на вулиці Безаківській, сучасна Симона Петлюри). Росіяни спалили понад 40,5 тис. примірників книжок українською.

У 1920-му до Дубна і Луцька вступили частини 3-ї польської армії, до Тернополя — частини 6-ї польської армії та Дієвої Армії УНР.

19 вересня 1941 року німецькі війська увійшли до Києва, який залишили загони Червоної армії. Нацисти взяли у полон 665 тис. радянських військових, писав пізніше Курт фон Тіппельскірх, бойовий генерал вермахту.

80 років тому, 19 вересня 1944 року, СРСР, Велика Британія та Фінляндія підписали мирну угоду, яка завершила Карельську кампанію, або, як її називали, війну-продовження. СРСР отримав території Петсамо, Салла та Карельський перешийок.

У 1945-му до Північної Кореї з сибірського табору повернувся майбутній вождь Кім Ір Сен.

У 1982 році Скотт Елліотт Фальман, почесний професор Інституту мовних технологій і факультету комп'ютерних наук Університету Карнегі-Меллона, запропонував використовувати символи :-) для позначення емоцій.

Quote«Я пропоную наступну послідовність символів для маркерів жартів: :-) Прочитайте це збоку. Насправді, мабуть, економніше позначити речі, які НЕ жартують, враховуючи сучасні тенденції. Для цього використовуйте :-(», – написав він.
19 вересня 1982 року програміст  Скотт Елліотт Фальман запропонував використовувати смайліки

19 вересня 1982 року програміст Скотт Елліотт Фальман запропонував використовувати смайліки

У 1991-му у Києві відновила роботу Києво-Могилянська академія, заснована у 1615 році Петром Могилою.

Подякувати 🎉