15 жовтня у світі відзначають Всесвітній день студента, Міжнародний день сільських жінок, Міжнародний день солідарності людей з порушеннями зору, Міжнародний день миття рук, Всесвітній день здоров'я молочної залози. У Чилі святкують День бабусі та дідуся, у США – День грибів, у Бразилії – День вчителя, а в Уельсі – День шумей-сумей, або День вельської мови.
нагадує, які історичні події відбулися 15 жовтня в Україні та світі.
У 1582 році Папа Римський Григорій XIII запровадив осучаснений григоріанський календар, на який згодом перейшли майже всі країни. Проте переважно протестантська Північ і православний Схід Європи на початку різко відкидали ідею рахувати церковні свята по-новому
За рік по тому, у 1583-му, з юліанського на григоріанський календар перейшли і українські землі у складі Речі Посполитої – разом з Іспанією, Португальським королівством та більшістю італійських держав.
У 1615 році було засновано Київське Богоявленське Братство і школа при ньому. У 1632-му воно було перетворене на колеґію, а у 1701-му навчальний заклад отримав назву Києво-Могилянська Академія. вітає всіх могилянців з Днем академії.
У 1783-му брати Монгольф’є вперше підняли у повітря повітряну кулю з людиною на борту. Це був Жан-Франсуа Пілатр де Роз’є.
15 жовтня 1888 року невідомий надіслав листа Джорджу Ласку, голові Комітету пильності Уайтчепела. До листа, який отримав назву «Лист із пекла», була додана половина людської нирки. Автор цього листа заявив, що це він – Джек Різник, який убив і понівечив щонайменше чотирьох жінок у лондонських районах Уайтчепел і Спіталфілдс за два місяці до того. Дослідження нирки показало, що людина, від якої походить орган, страждала на хворобу Брайта. Автор цього листа стверджував, що засмажив і з’їв другу половину нирки. Попри те, що поліція Лондона отримала понад тисячу анонімних листів про Джека Різника, «Лист із пекла» привернув особливу увагу. Помилки у тексті наводили на думку, що автор може мати ірландське коріння або бути чистим кокні.
У 1894-му у Франції за звинуваченням у шпигунстві арештували Альфреда Дрейфуса, капітана Генштабу Французької республіки, єврея за походженням. Військовий суд у Парижі визнав його винним у видачі воєнних секретів Німецькій імперії і засудив на довічне ув'язнення на острові Диявола у Французькій Гвіані. Лише через два роки було знайдено справжніх винуватців втрати секретних даних, Дрейфуса виправдали. Виявилося, що слідство та суд базувалися на сфабрикованих слідчими органами документах. Справа Дрейфуса призвела до глибокої суспільно-політичної кризи у Франції, країною прокотилася хвиля єврейських погромів.
У 1926 році у Києві відкрився Російський драматичний театр. На жаль, Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки залишався осередком російської культури навіть після початку великої війни. Остаточно від вистав російською театр відмовився тільки у квітні 2024 року.
60 років тому, 15 жовтня 1964 року, офіційно запустили нафтопровід «Дружба».
У 1990-му Михайло Горбачов, перший і останній президент СРСР, отримав Нобелівську премію миру за закінчення Холодної війни.
15 жовтня 2008 року індекс Доу-Джонса впав до 733,08 пункту, або на 7,87%. Це було друге найгірше падіння в історії найвідомішого біржового індексу світу. Розвивалась фінансова криза 2008 року, яка почалася з краху банку Lehman Brothers.
Сьогодні 49 років святкує Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України.
Сьогодні виповнюється 65 років з дня вбивства у 1959 році Степана Бандери, українського державного діяча, голови проводу ОУН з 1940 року.