В Каннах покажуть українську документалку Militantropos
Цього року Каннський кінофестиваль відкриє світові український документальний фільм «МІЛІТАНТРОПОС». Стрічка, створена творчим обʼєднанням TABOR, увійшла до програми «Двотижневик режисерів» — паралельної секції, яка з 1969 року відкриває нові імена та підтримує авторське кіно. За понад пів століття тут відбулися прем’єри стрічок Джорджа Лукаса, Мартіна Скорсезе, Джима Джармуша та багатьох інших.
«МІЛІТАНТРОПОС» — поки що єдиний український повнометражний фільм, що буде представлений на цьогорічному фестивалі. Над стрічкою працювали режисерки Єлизавета Сміт («Школа № 3»), Аліна Горлова («Цей дощ ніколи не скінчиться»), Семен Мозговий («Історія Зимового Саду») та оператори В’ячеслав Цвєтков, Христина Лізогуб і Денис Мельник. Проєкт став результатом глибокої колективної роботи митців, які не вперше співпрацюють, однак цього разу обʼєдналися як рівноправні співрежисери.
Назва фільму — MILITANTROPOS — це неологізм, створений авторами. В основі — поєднання латинського слова milit (воїн) і грецького antropos (людина). MILITANTROPOS — це образ людини, яка, переживши війну, змінюється до невпізнання. Це трансформація, що торкається як особистості, так і всього суспільства. У стані потрясіння MILITANTROPOS обирає війну як спосіб зберегти себе.
До створення фільму також долучився Максим Наконечний — режисер стрічки «Бачення метелика», яка вже представляла TABOR у Каннах у 2022 році. Цього разу він виступив у ролі сценариста. Серед учасників проєкту — філософ і військовослужбовець Олександр Комаров, який поділився власним досвідом осмислення війни.
Фільм є результатом міжнародного співробітництва між Україною (TABOR), Австрією (MISCHIEF FILMS) та Францією (LES VALSEURS BORDEAUX). Українським продюсером виступив Євген Рачковський — співтворець французько-українського фільму про FEMEN «Оксана» та майбутньої документальної стрічки Дмитра Сухолиткого-Собчука «Тиха повінь».
«МІЛІТАНТРОПОС» — це також частина документального триптиха «Дні, які хочеться забути». Фільм матиме й телевізійну версію тривалістю 90 хвилин, премʼєра якої запланована на 2026 рік на європейському телеканалі ARTE.