Facebook Pixel

Податки для ФОП за другий квартал: як встигнути

ФОПи першої та другої груп мають сплатити єдиний податок за серпень до 20 серпня. А підприємці третьої групи повинні сплатити єдиний податок до 19 серпня. Зокрема, ФОПи другої та третьої груп із найманими працівниками мають подати податковий розрахунок до 9 серпня.

ФОПи третьої групи повинні сплатити єдиний податок до 19 серпня й надати податковий звіт за перше півріччя 2021 року до 9 серпня. Варто сплатити податки заздалегідь, адже якщо прострочити платіж, доведеться платити пеню. У деяких випадках податкові борги можна списати.

1

Податки для ФОП за другий квартал 2021 року

Податки для ФОП I групи

Підприємці, які не мають найманих працівників і здійснюють винятково роздрібний продаж товарів або господарську діяльність із надання побутових послуг населенню, належать до першої групи ФОП. Обсяг їхнього доходу має сягати до 1 млн грн за календарний рік.

Telegram Logo
 • ЄСВ (22% мінімальної заробітної плати) – з 1 січня складає 1 320 грн; з 1 грудня 2021 року – 1 430 грн.
 • Єдиний податок – 227 грн (10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2021 року).

Податки для ФОП II групи

Підприємці, які надають послуги платникам єдиного податку або населенню, належать до другої групи ФОП. Також до них належать і ті, хто займається виробництвом чи продажем товарів, діяльністю у сфері ресторанного господарства, за умови, що кількість працівників не перевищує 10 осіб. Дохід за рік має складати до 5 млн грн.

 • ЄСВ (22% мінімальної заробітної плати) – з 1 січня 1 320 грн; з 1 грудня 2021 року – 1 430 грн.
 • Єдиний податок – 1200 гривень (20% мінімальної заробітної плати на 1 січня 2021 року).

Податки для ФОП III групи

Підприємці, які мають найманих працівників або необмежену кількість осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, й об'єм доходу яких за календарний рік становить до 7 млн грн, належать до ФОП третьої групи.

 • ЄСВ (22% мінімальної заробітної плати) – з 1 січня 1 320 грн; з 1 грудня 2021 року – 1 430 грн.
 • Єдиний податок – 5% доходу або 3% доходу та ПДВ.

2

Податковий розрахунок за другий квартал 2021 року

Починаючи з 2021 року, платники податків мають надавати об’єднану форму з ПДФО, військового збору та ЄСВ. Подавати такий звіт потрібно щоквартально, окремо з розбивкою за місяцями звітного кварталу.

Форма розрахунку складається із заголовної частини, у якій зазначаються відомості про роботодавця, його працівників та склад розрахунку, а також основної таблиці, яка складається з трьох розділів.

Такий розрахунок подається лише в разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду. Порядок подання податкового розрахунку є ідентичним як для ФОП на загальній системі оподаткування, так і для ФОП на єдиному податку. Ідентифікатор електронної форми податкового розрахунку для ФОП – F0500106.

Також ФОПи-роботодавці за потреби заповнюють чотири додатки до Податкового розрахунку:

Додаток Д1

Додаток називається «Відомості про нарахування заробітної плати застрахованим особам». За звітний квартал потрібно подавати три додатки Д1: за перший, другий і третій місяці. Якщо платник ЄСВ у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, додаток Д1 за такий квартал не подається.

Додаток 4ДФ

Має назву «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб і військового збору». Тут відображаються відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого ПДФО та військового збору. Подається, як і Додаток Д1, у розрізі місяців звітного кварталу.

Додаток Д5

Називається «Відомості про трудові відносини осіб і період проходження військової служби». Цей додаток формується в тому разі, якщо у звітному кварталі підприємець:

 • приймав/звільняв працівника;
 • укладав/припиняв роботу за договором;
 • переводив працівника на іншу посаду;
 • працівник вступив або закінчив проходження військової служби;
 • надавав відпустку у зв’язку з вагітністю;
 • надавав відпустку для догляду за дитиною до 3-х років і від 3-х до 6-ти років.

Цей додаток за квартал не потрібно розбивати за місяцями.

Додаток Д6

Додаток має назву «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства». Він заповнюється в тому разі, якщо у ФОПа є робочі місця, робота на яких зараховується до спеціального стажу. Він заповнюється в розрізі місяців звітного кварталу.

Зокрема, зарплату, що виплачується у встановлені строки наступного місяця, має бути відображено в додатку 4ДФ за той період, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, за січень відображається зарплата, яку нараховано в січні й виплачено в лютому.

Коментарі

Всі новини