Facebook Pixel

НБУ змінив правила онлайн-переказу грошей: що зміниться для клієнтів банків

Автор
Тепер клієнтам банків доведеться підтверджувати транзакції за новими правилами. Фото: Pixabay

Тепер клієнтам банків доведеться підтверджувати транзакції за новими правилами. Фото: Pixabay

Нацбанк України вводить нові правила переказу грошей через онлайн-банкінг українських банків, зокрема найбільших — Приватбанку, Ощадбанку і monobank — з метою боротьби з шахраями. Про це повідомив регулятор у постанові №43, яка набрала чинності 29 травня 2021 року.

Суть змін досить проста. Українцям доведеться підтверджувати транзакції за допомогою коду. Таким чином планується захищати транзакції від перехоплення. Сама процедура проводиться в три етапи:

  • Користувач створює запит на переказ грошей;
  • на його телефон приходить код підтвердження транзакції;
  • після того як клієнт вводить код підтвердження, транзакція проходить і одержувачу надходять гроші.

Відмінностями від нинішніх систем верифікації транзакцій стануть довжина пароля (щонайменше вісім символів) і валідність його протягом 10 хвилин. Після закінчення цього проміжку часу доведеться запитувати новий код. На думку НБУ, ця система дозволить ускладнити шахраям можливість перехоплення кодів транзакцій.

Telegram Logo

Контекст. Раніше Приватбанк запустив переказ коштів без номера карти — виключно за номером телефону в мобільному застосунку «Приват24».

У березні багато власників карт банку ПУМБ постраждали від нового виду шахрайства. Невідомі шахраї крали гроші з рахунків кардхолдерів банку, використовуючи для цього сервіс MonoDirect від monobank.

Коментарі

Всі новини