Коли стається пограбування житла, перше, що зазвичай спадає людині на думку – це зробив «ведмежатник». В уяві виникає особа з купою різних відмичок. Вона проникає в чужий дім, порпається в особистих речах і виносить найцінніше. А людина, яка це пережила, на деякий час втрачає відчуття безпеки.
Квартирні крадіжки – це постійне явище
Одна з причин їхнього існування – доступність інструментів для несанкціонованого відкриття замків. Відмички продаються в Україні безперешкодно. Їх можна купити в інтернеті буквально за 200 грн. Вони легко відкривають 20% наявних замків.
Погані двері та замок видно по замковому отвору, накатці та матеріалу. Цим і користуються «ведмежатники». Вони обирають слабкі замки, тобто ті механізми, які можна відкрити тихо та швидко, не привертаючи до себе увагу. На захищені замки злодії не будуть гаяти час та сили.
Замок може нести небезпеку
Бувають випадки, які потребують швидкого реагування та втручання «доброго ведмежатника» – людини, яка офіційно займається аварійним відкриттям замків.
В моїй практиці одного разу «швидка» не могла потрапити до квартири бабусі, якій стало погано із серцем. Старенька зачинилася на засов зсередини. Через це навіть її діти, які мали ключі, не змогли попасти до неї. На щастя, відчинили двері вчасно.
Була історія, коли зламався замок на кухні, де готувалося багато їжі. Жінка спеціально закрила кухню на ключ, щоб туди зненацька не забігла маленька донька. І несправний замок ледь не став причиною пожежі.
Трапляється і так: маленькі діти, граючись, закривають батьків на балконі чи на сходовій клітині, коли батьки переступають поріг буквально на хвилину. Дитина лишається сама вдома – це дуже небезпечно.
В таких випадках прибуття «доброго ведмежатника» має бути максимально швидким.
Як захистити житло від пограбування
За 12 років роботи я бачив сотні різних дверей. Лише в 5% випадків якісні і двері, і замок. Буває так, що стоять надійні двері, а замки дешеві, тому вони не захищають. І навпаки – зламостійкі замки встановлені на слабкі двері. Їх злочинці розкривають, як консервну банку.
В історіях з пограбуваннями велику роль відіграє психологічний фактор. Є приклади, коли люди продавали квартиру. Вони не могли там більше жити, бо хтось чужий рився в їхніх особистих речах. Було і навпаки, коли, встановивши захищені двері, дівчина перестала боятися залишатися вдома сама.
Своє житло і корпоративну нерухомість необхідно захищати. І починати завжди треба з механічної безпеки. Зі зламостійких дверей, надійних замків та захисних аксесуарів – броненакладок та броньованих дверних ручок. А потім доповнювати все сигналізацією чи відеоспостереженням.
З чого починати захист нерухомості та яка ціна питання
Безпека – це базова потреба людини. У людей є стереотип: 1000 доларів на телефон – це нормально, а 1000 доларів на двері та замок – це дорого.
Насправді – не дорого. Ви інвестуєте в свою безпеку на десятки років. Безпека вашої нерухомості, якщо взяти навіть 10 років роботи замка, коштує всього 100 доларів на рік, 8 доларів на місяць або 26 центів на день.
Починати варто з аудиту дверей та замків. Вони мають бути зламостійкими.
Наприклад, двері повинні мати жорстку конструкцію і товстий метал, щоб їх не відігнули ломом або не зрізали з петель. Вхідні двері потребують правильної установки. Від цього залежить і коректна робота замків. Двері, які провисли, можуть спровокувати поломку замка.
Щодо замків – не обирайте відверто дешеві. На них злодії мають заготовлені відмички. Обирайте європейські бренди. І обов’язково перевіряйте наявність кодової карти клієнта, бо лише по ній можна зробити дублікат ключа. Це додатковий захист від несанкціонованого копіювання. Без такої картки зловмисник, до якого потрапив ваш ключ, не зможе зробити дублікат. Так само він не зможе зробити ключ по фото чи зліпку.
Надійні варіанти циліндрів для замків стартують від 50 євро. Зламостійкі циліндри, які будуть захищені від вибивання, перелому, висвердлювання, коштують від 200 євро. Обидва варіанти надійно працюватимуть декілька десятків років.
Доповнити захист можна броненакладкою. Це механізм, який повністю закриває замковий отвір. І злочинцю просто нічого відкривати.
З надійними дверима та замками вам може не знадобитися сигналізація. Адже грабіжники не візьмуться за двері та замки, які їм просто «не по зубах».
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора