Facebook Pixel

Шість практичних порад для забезпечення особистого захисту

Дмитро Стрижов
СЕО і генеральний директор Холдингу охоронних підприємств «Шериф»

Кожна людина є схильною до безпечності та віри в те, що конкретно з нею ніколи нічого поганого не станеться. Але статистика злочинів доводить, що ймовірність насправді є досить високою.

І найкраще, що ми можемо зробити, — взяти на себе відповідальність за власну безпеку.

Охоронний холдинг «Шериф» підготував кілька практичних порад, які допоможуть вам реагувати на будь-яку надзвичайну ситуацію і захистити себе, рідних і близьких, будинок і бізнес.


Засоби самозахисту

Для самозахисту в будь-який час ми рекомендуємо носити з собою газовий балончик та/або електрошокер. Не зайвим буде і пройти курс самооборони.

QuoteНаявність пістолета нічого не дасть, якщо ви не вмієте правильно й безпечно ним користуватися.

Але якщо ви зазнали нападу, коли ще не відпрацювали цю навичку в тренажерному залі, то в жодному разі не геройствуйте. Пам'ятайте: ваше здоров'я і ваше життя завжди є ціннішими за гаманець.

Окремо варто згадати про зброю. Ми не агітуємо її купувати або використовувати. Але якщо вона вже у вас є, обов'язково пройдіть заняття з інструктором.

Сама наявність пістолета (як і будь-якого іншого засобу самозахисту) нічим не допоможе, якщо ви не вмієте правильно й безпечно для себе ним користуватися.

Дуже важливо завжди пам'ятати, в якому стані знаходиться зброя, як привести її у готовність і де вона зберігається.

У вашому домі саме кімната зі зброєю повинна бути ключовою. У ній має зібратися вся родина в разі нападу.

План на випадок надзвичайної ситуації

Що повинні робити ваші близькі в разі, якщо, наприклад, не буде зв'язку? Де ви зустрінетеся? Як діставатиметеся до цього місця?

Випадки бувають різні, і краще мати план дій для подолання негараздів наперед. Дуже багатьох неприємностей можна уникнути, якщо дотримуватися простих, заздалегідь обумовлених правил.

У разі нападу сім'я повинна знати, куди бігти, що натискати, як убезпечити себе. Це не тільки допоможе не панікувати, але й може врятувати життя.

Пам'ятайте: до можливих загроз краще готуватися разом. Об'єднайтеся з сусідами на поверсі, у будинку або на вулиці, обговоріть план дій та розподіліть обов'язки на випадок пожежі, пограбування, повені або будь-якої іншої події. Обов'язково визначте основне та резервне місце збору.

Інформаційна гігієна

Подбайте також про свою інформаційну безпеку. Не зберігайте паролі на інших комп'ютерах, поставте ключ входу (більше ніж 6 знаків) на телефон, не передавайте нікому пін-код своєї картки та видаляйте з браузера інформацію про банківські реквізити.

QuoteУ разі нападу сім'я повинна знати, куди бігти, що натискати, як убезпечити себе.

Бажано також менше хвалитися у соцмережах дорогими покупками, коштовностями та залишати геолокацію будинку. Не давайте злодіям зайвого приводу прийти до вас додому.

Якщо хоч одна стороння людина знає, де ви зберігаєте цінності, — змініть місце. 70% успішних крадіжок відбувається саме тому, що крадій уже знає, де шукати.

Охоронна сигналізація

Найнадійніший спосіб захистити своє житло — встановити охоронну сигналізацію. Таким чином, не доведеться постійно контролювати будинок і самостійно реагувати на тривоги.

Якщо сигналізація у вас уже є, обов'язково перевірте, чи є в неї «Нічний режим» або послуга «Залишаюся вдома». Ці режими продовжують реагувати на датчик відкриття дверей і розбиття вікон навіть у тому разі, коли датчик руху відключено, а господарі знаходяться в приміщенні.

QuoteЯкщо хоч одна стороння людина знає, де ви зберігаєте цінності, — змініть місце.

Пограбування, від яких страждає майно, — це менше зло, як порівняти з пограбуваннями, під час яких страждають мешканці.

Не менш ефективною є й «тривожна кнопка». Вона дозволяє легко викликати групу швидкого реагування, навіть якщо всі датчики не працюють.

Почули крики біля вашого будинку? Побачили сторонніх людей у камері спостереження? Різко вимкнулося світло в усьому будинку? Не виходьте й не перевіряйте! Не ризикуйте своїм життям! Краще натисніть «тривожну кнопку».

Технічне укріплення

Ролети, сітки, протизламні двері та вікна, додаткові замки — чим захищенішим є будинок, тим ризикованіше намагатися до нього проникнути. Адже під час злому може і група швидкого реагування приїхати, і свідки з'явитися.

Мешканцям перших та останніх поверхів рекомендуємо встановити решітки. Нехай це не дуже естетично, але суттєво безпечніше. Цінні речі та документи бажано зберігати в сейфі, який прикріплений щонайменше до двох поверхонь, — тоді його складно забрати із собою.

QuoteЗлочини, які зафіксовано на камеру, набагато легше розкрити.

Якщо у вас є потреба контролювати свій будинок або бізнес на відстані, радимо встановити систему відеоспостереження.

Злочини, які зафіксовано на камеру, набагато легше розкрити.

А в багатьох випадках їх можна уникнути завдяки своєчасному реагуванню на підозрілих людей або дії на екрані.

Безпечне транспортування цінних речей

Не варто покладатися на своє везіння у разі транспортування цінностей або великих сум грошей. Під час транспортування краще користуватися послугою «Експрес-охорони».

Ви викликаєте охорону за наданим особисто вам номером, і група підготовлених охоронців супроводжує вас від банкомата або банку до безпечного місця.

Пам'ятайте: безпека вас і ваших близьких — у ваших руках! Краще перестрахуватися, ніж мати справу з неприємними наслідками.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора