Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Безпека у Zoom. 5 схем шахрайства

Стиль життя

Хакери проникли в Zoom. The Page вивчило 5 основних схем і розібралося, до чого може призвести використання застосунку

Фото: Taskin Ashiq / Unsplash

Фото: Taskin Ashiq / Unsplash

Перехід більшості країн у режим карантину через пандемію COVID-19 змусило людей кардинально змінити спосіб життя і почати використовувати відеосервіси для розмов з колегами, рідними та друзями. Найпопулярнішим подібним застосунком став Zoom, який у березні налічував 200 млн користувачів, хоча двома місяцями раніше їх було лише 10 млн. Проте сервіс виявився не найбезпечнішим, а такі компанії, як SpaceX і NASA, заборонили співробітникам користуватися застосунком, оскільки працюють з проєктами, пов'язаними з національною безпекою.

Zoom має уразливості: конфіденційність розмов тут під питанням. Приміром, якщо ви не захистили конференцію паролем, то туди легко можуть потрапити хакери — достатньо лише знати ідентифікатор. Таке явище вже отримало назву — Zoom bombing. Крім того, шахраї створюють замасковані під Zoom сайти і шкідливі програми для крадіжки особистих даних. The Page зібрало найпоширеніші схеми шахрайства у застосунку.

  • Публікація відео на YouTube і Vimeo

4 квітня стало відомо про те, що кілька тисяч особистих відеоконференцій, зроблених у Zoom, опублікували на YouTube і Vimeo, пише The Washington Post. У мережу потрапили записи консультацій з лікарями, сеансів психотерапії, шкільні уроки, інтимні розмови, а також наради компаній, де обговорювалася фінансова звітність.

За замовчуванням Zoom не записує розмови. Однак організатори конференцій можуть включити запис і зберігати його в застосунку або на своїх персональних комп'ютерах без згоди інших учасників. Останнім при цьому приходить повідомлення про початок запису. За даними видання, записи конференцій зберігалися за допомогою сервісу Zoom і перебували в онлайн-сховищі без використання паролів.

  • Витік даних у Facebook

Наприкінці березня видання Motherboard писало, що застосунок Zoom для iOS відправляє аналітичні дані в Facebook, не попереджаючипро це користувачів застосунку. Робить воно це навіть у разі, якщо користувач не має облікового запису в соціальній мережі. У підсумку на сервіс уже подали позов до федерального суду Сан-Хосе. Після чого розробники Zoom випустили оновлення для iOS-версії, яке повинно було виправити цю уразливість.

  • Завантаження шкідливого ПО

Компанія Check Point Software Technologies, що працює в сфері IT-безпеки, у своєму нещодавньому дослідженні виявила, що з моменту початку пандемії коронавірусу було зареєстровано 1,7 тисячі доменів зі словом Zoom, причому 25% із них — за останній тиждень березня. Більшість з доменів компанія вважає «підозрілими». Крім того, Check Point Research виявила і шкідливі файли, які містять слово Zoom у назві. У разі якщо користувач запустить їх на своєму комп'ютері, він автоматично завантажить застосунок PUA InstallCore, який зі свого боку встановить інші шкідливі програми.

  • Проникнення у конференції

У середині березня стало відомо, що шахраям вдалося проникнути в неназвану конференцію в Zoom без відома організаторів і вивести на екрани образливі та порнографічні матеріали. Про це пише газета The New York Times. Відомі також випадки, коли хакери залишали в конференціях расистські матеріали. Утім, за даними ЗМІ, шахраї при цьому не мали доступу до комп'ютерів і телефонів користувачів.

  • Витік особистих даних

Застосунок також має можливість автоматично додавати користувачів у контакти один одного, розкриваючи їхні особисті дані, а саме адреси електронної пошти, імена, прізвища, фотографії та інше. Як зазначає видання Vice, першими витік даних помітили жителі Нідерландів, які користуються поштою від місцевих провайдерів. Даний факт перевірили і «Відомості». Виявилося, що після реєстрації в Zoom через пошту @yandex.kz (Казахстан) і @yandex.by (Білорусь) і входу в систему відкрилися дані майже тисячі інших користувачів з такими ж доменами. Видання пише, що сервіс не має загальнодоступного каталогу користувачів, проте об'єднує в «каталог компанії» користувачів корпоративної пошти. При цьому будь-яку нестандартну адресу Zoom сприймає як корпоративну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Коментарі
Після бойкоту Ніла Янга. Spotify змінив правила модерації контенту Стиль життя

Після бойкоту Ніла Янга. Spotify змінив правила модерації контенту

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус Здоров'я

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус

Принц Чарльз удруге захворів на коронавірус Стиль життя

Принц Чарльз удруге захворів на коронавірус