У Києві щодня відбувається понад 50 квартирних крадіжок. Якщо ви зберігаєте хоча б якусь частину готівки вдома, то кожного разу, виходячи з квартири та залишаючи її без нагляду, ризикуєте стати наступною жертвою й втратити свої фінансові заощадження.
Де ховати готівку та цінності? Як злодій шукає сховані «заначки»?
До мене часто звертаються із запитанням: де у квартирі найкраще сховати гроші? Однак правильне запитання звучатиме так: «А чи можна взагалі сховати вдома гроші й цінності в такий спосіб, щоби їх не знайшли?»
За роки роботи в охороні я стикався з багатьма «заначками», і мені самому стало цікаво, чи є можливість сховати щось дійсно надійно.
У моєму влозі «Залізний Шериф» я спеціально протестував найпоширеніші місця для «заначок», щоби показати, які з них працюють, а які ні.
Якщо ви хочете пограти зі злодіями в хованки, то ось вам перелік місць, куди свої фінанси точно складати не треба:
- Шафа. Часто гроші ховають саме серед речей: у шафі в коридорі з верхнім одягом, у взутті або в шухлядах зі спідньою білизною. Якщо ви ховаєте гроші в одязі, то будьте готові побачити весь свій гардероб розкиданим на підлозі й, імовірно, пошкодженим. До речі, якщо ваш одяг має гарний і дорогий вигляд, на ньому лейбли відомих брендів, то злодій забере не тільки ваші гроші, а й одяг теж.
- Знизу-позаду меблів. Приклеїти конверт із грошима під ліжком або за тумбочкою? Злодій знайде його. Ба більше, у пошуках наживи він перевертатиме будь-яку незафіксовану побутову техніку (холодильник, пральну машину, посудомийну машину). Усе, що можна посунути або перевернути, буде посунуто й перевернуто.
- Матраци, дивани, подушки. Можете й надалі зашивати гроші в подушку або матрац, якщо вам спокійніше спати зі своїми грошима під головою. Але не сподівайтеся на свою оригінальність. Якщо ви додумалися щось кудись сховати, то і злодій додумається там пошукати.
- Книги. Підгледіли у фільмі, як герої ховають гроші в книги? Це мало не найперше місце, яке перевірятиме злодій. Повірте, ваші книги першими будуть на підлозі, розірвані й розкидані.
- Крупи, цукор, пральний порошок та інші сипучі речовини. Ховати зручно, знайти складно. Але насправді злодій не перейматиметься і просто вивалить усе на підлогу і швидко забере собі «приз».
- Холодильник. Буває так, що серед страв у холодильнику або морозилці можна знайти не лише харчові продукти. Загалом ідея цікава, але злодії добре знають і цей метод.
- Ваза з вузькою шийкою. Чудовий метод ховати гроші від дітей — як у скарбничку. Але не від злодія — він розіб'є вашу вазу і швидко забере заховане.
- Ванна кімната. У зливному бачку, під вантузом, під ванною, за бойлером гроші знайдуть. Ванна кімната — досить вузький простір, тому його легко проінспектувати повністю.
- Плінтус. Зазвичай роблять невеликий виріз, який дозволяє виймати плінтус. Дійсно, якщо в злодіїв буде мало часу, вони, можливо, не перевірять цей спосіб. Але якщо часу буде достатньо, то знайти той шматочок, який відрізнятиметься від решти конструкції, буде не так складно.
- Карниз, панель розеток, люстра. Знищити й розібрати можуть навіть те, що щільно прикріплено до ваших стін і стелі.
Як ви зрозуміли, цей список можна продовжувати й далі. Адже логіка всюди одна й та сама: усе може буде знайдено. Важливо запам'ятати, що квартирний злодій церемонитися з речами не буде. Він викидатиме, вириватиме, ламатиме, битиме й у будь-який спосіб добереться до схованки.
Тож це означає, що взагалі можна просто залишати гроші на видному місці? Не зовсім так! Перевагою добре захованих цінностей є те, що їхній пошук займає у зловмисника певний час.
В умовах, коли потрібно схопити і втекти, щоби не бути спійманим, зростає вірогідність того, що цінності залишаться на місці.
Якщо у вас є охоронна сигналізація, то ваші «заначки» у важкодоступних місцях (але не в книгах і речах) злодій просто не встигне перевірити.
Адже від часу спрацьовування тривоги до прибуття охоронців мине приблизно 8 хвилин. Тому варто наперед продумувати свої «заначки» так, щоби на їхній пошук потребувалося хоча б 5-7 хвилин.
Час спрацьовування сигналізації безпосередньо залежить від датчиків. Ідеально, якщо на вході до квартири встановлено датчик-штору, який фіксує спробу проникнення ще до того, як грабіжник опиниться всередині. На вікна можна встановити датчики відчинення і зміцнити їх антивандальною фурнітурою.
За таких умов уже можна розглянути місце «заначки» як бар'єр. Тоді й робити їх варто так, щоби на пошук грошей знадобилося 5-7 хвилин.
Отже, відповідь на питання, чи можна сховати гроші так, щоби їх не знайшли, — не можна. Але ховати треба! І встановлювати охоронну сигналізацію, яка забезпечить захист, поки злодій гратиме з вашими грошима в хованки.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора