Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

10 непотрібних місць для ховання «заначки»

Дмитро Стрижов
СЕО і генеральний директор Холдингу охоронних підприємств «Шериф»
Фото: bgs_digital_creator/Pixabay

Фото: bgs_digital_creator/Pixabay

У Києві щодня відбувається понад 50 квартирних крадіжок. Якщо ви зберігаєте хоча б якусь частину готівки вдома, то кожного разу, виходячи з квартири та залишаючи її без нагляду, ризикуєте стати наступною жертвою й втратити свої фінансові заощадження.

Де ховати готівку та цінності? Як злодій шукає сховані «заначки»?


До мене часто звертаються із запитанням: де у квартирі найкраще сховати гроші? Однак правильне запитання звучатиме так: «А чи можна взагалі сховати вдома гроші й цінності в такий спосіб, щоби їх не знайшли?»

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За роки роботи в охороні я стикався з багатьма «заначками», і мені самому стало цікаво, чи є можливість сховати щось дійсно надійно.

У моєму влозі «Залізний Шериф» я спеціально протестував найпоширеніші місця для «заначок», щоби показати, які з них працюють, а які ні.

Якщо ви хочете пограти зі злодіями в хованки, то ось вам перелік місць, куди свої фінанси точно складати не треба:

  1. Шафа. Часто гроші ховають саме серед речей: у шафі в коридорі з верхнім одягом, у взутті або в шухлядах зі спідньою білизною. Якщо ви ховаєте гроші в одязі, то будьте готові побачити весь свій гардероб розкиданим на підлозі й, імовірно, пошкодженим. До речі, якщо ваш одяг має гарний і дорогий вигляд, на ньому лейбли відомих брендів, то злодій забере не тільки ваші гроші, а й одяг теж.
  2. Знизу-позаду меблів. Приклеїти конверт із грошима під ліжком або за тумбочкою? Злодій знайде його. Ба більше, у пошуках наживи він перевертатиме будь-яку незафіксовану побутову техніку (холодильник, пральну машину, посудомийну машину). Усе, що можна посунути або перевернути, буде посунуто й перевернуто.
  3. Матраци, дивани, подушки. Можете й надалі зашивати гроші в подушку або матрац, якщо вам спокійніше спати зі своїми грошима під головою. Але не сподівайтеся на свою оригінальність. Якщо ви додумалися щось кудись сховати, то і злодій додумається там пошукати.
  4. Книги. Підгледіли у фільмі, як герої ховають гроші в книги? Це мало не найперше місце, яке перевірятиме злодій. Повірте, ваші книги першими будуть на підлозі, розірвані й розкидані.
  5. Крупи, цукор, пральний порошок та інші сипучі речовини. Ховати зручно, знайти складно. Але насправді злодій не перейматиметься і просто вивалить усе на підлогу і швидко забере собі «приз».
  6. Холодильник. Буває так, що серед страв у холодильнику або морозилці можна знайти не лише харчові продукти. Загалом ідея цікава, але злодії добре знають і цей метод.
  7. Ваза з вузькою шийкою. Чудовий метод ховати гроші від дітей — як у скарбничку. Але не від злодія — він розіб'є вашу вазу і швидко забере заховане.
  8. Ванна кімната. У зливному бачку, під вантузом, під ванною, за бойлером гроші знайдуть. Ванна кімната — досить вузький простір, тому його легко проінспектувати повністю.
  9. Плінтус. Зазвичай роблять невеликий виріз, який дозволяє виймати плінтус. Дійсно, якщо в злодіїв буде мало часу, вони, можливо, не перевірять цей спосіб. Але якщо часу буде достатньо, то знайти той шматочок, який відрізнятиметься від решти конструкції, буде не так складно.
  10. Карниз, панель розеток, люстра. Знищити й розібрати можуть навіть те, що щільно прикріплено до ваших стін і стелі.

Як ви зрозуміли, цей список можна продовжувати й далі. Адже логіка всюди одна й та сама: усе може буде знайдено. Важливо запам'ятати, що квартирний злодій церемонитися з речами не буде. Він викидатиме, вириватиме, ламатиме, битиме й у будь-який спосіб добереться до схованки.

Тож це означає, що взагалі можна просто залишати гроші на видному місці? Не зовсім так! Перевагою добре захованих цінностей є те, що їхній пошук займає у зловмисника певний час.

В умовах, коли потрібно схопити і втекти, щоби не бути спійманим, зростає вірогідність того, що цінності залишаться на місці.

Якщо у вас є охоронна сигналізація, то ваші «заначки» у важкодоступних місцях (але не в книгах і речах) злодій просто не встигне перевірити.

Адже від часу спрацьовування тривоги до прибуття охоронців мине приблизно 8 хвилин. Тому варто наперед продумувати свої «заначки» так, щоби на їхній пошук потребувалося хоча б 5-7 хвилин.

Час спрацьовування сигналізації безпосередньо залежить від датчиків. Ідеально, якщо на вході до квартири встановлено датчик-штору, який фіксує спробу проникнення ще до того, як грабіжник опиниться всередині. На вікна можна встановити датчики відчинення і зміцнити їх антивандальною фурнітурою.

За таких умов уже можна розглянути місце «заначки» як бар'єр. Тоді й робити їх варто так, щоби на пошук грошей знадобилося 5-7 хвилин.


Отже, відповідь на питання, чи можна сховати гроші так, щоби їх не знайшли, — не можна. Але ховати треба! І встановлювати охоронну сигналізацію, яка забезпечить захист, поки злодій гратиме з вашими грошима в хованки.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини