Facebook Pixel

Педофілія та кіднепінг: як убезпечити свою дитину

Дмитро Стрижов
СЕО і генеральний директор Холдингу охоронних підприємств «Шериф»

Батьки завжди переживають за свою дитину більше, ніж за себе, і, звісно, намагаються створити всі умови для її безпеки.

Але чим більше дитина стає самостійною, тим більше факторів, які ми не можемо контролювати.

Навіть звичайна прогулянка на вулиці може бути небезпечною для здоров'я. Однак найбільш загрозливими є зіткнення з неадекватними людьми.

Ми не можемо гарантувати, що діти ніколи з ними не зустрінуться, проте ми можемо навчитися та навчити наших дітей обходити таких людей стороною.


В Україні щороку зростає кількість випадків викрадення та зґвалтування дітей. Згідно з офіційною статистикою, за 2018 рік в Україні зникло понад 6 тисяч дітей. А з початку 2020 року кількість зниклих без вісті досягла понад 1 тис.

Водночас щороку фіксується понад 400 випадків педофілії. Практично щодня в Україні відбувається той чи інший злочин, пов'язаний із насильством. І часто жертвами стають діти та підлітки.

Викрадати дітей можуть незнайомці з метою торгівлі людьми, продажу на органи або викупу, коли йдеться про відомих і багатих батьків.

Однак практика охоронної компанії «Шериф» показала, що частіше дітей викрадають не злочинці та сторонні особи, а далекі родичі, колишні чоловіки-іноземці або заздрісні знайомі, які переслідують таким чином мету добитися від батьків якоїсь інформації або дій.

Тому під час спілкування з дитиною дуже важливо донести їй, що небезпечними можуть бути як незнайомці, так і знайомі. І дуже важливо навчити дитину розпізнавати загрози, а також знати, як поводитися у цій ситуації.

Правила, які повинна знати ваша дитина для того, щоб бути в безпеці

  • Вміти говорити «ні». Дитина повинна вміти відмовляти незнайомим людям у відповідь на будь-які їхні прохання, а також не погоджуватися на їхні пропозиції чи запрошення. Обов'язково поясніть дитині, що злочинці діють дуже хитро та можуть скористатися її довірою.
  • Як і коли викликати екстрені служби. У разі небезпеки дитина повинна знати, як зателефонувати до поліції, «швидкої», «пожежної» або викликати «особистого шерифа», якщо така можливість є.
  • Не можна вести діалог із незнайомими особами, а надто йти з ними кудись, навіть якщо людина здається доброю або просить про допомогу. Якщо сталася така ситуація, то дитина найперше повинна повідомити про це вам, зателефонувавши на ваш номер.
  • Зі школи або садочка забирають тільки мама або тато. Встановіть це залізне правило. Також це можуть бути дідусь, бабуся, тітка чи дядько. Але у такому разі батько зобов'язаний попередити вчителя або вихователя про це, а також повідомити про це дитину.
  • Перевіряти інформацію. Якщо хтось скаже дитині, що з батьками щось сталося, дуже важливо, щоб дитина перевірила ще раз цю інформацію, попередньо зателефонувавши вам на особистий номер.
  • Триматися людей. Якщо виникла реальна небезпека, то в жодному разі не можна бігти до зачиненого двору чи під'їзду. Замість цього потрібно бігти туди, де більше людей. В ідеалі — до натовпу.
  • Порядок дій, якщо не працює або загубився телефон. У такій ситуації дитина повинна мати сміливість просити допомоги у перехожих. Але не йти з ними кудись, а попросити на місці зателефонувати мамі/татові, до поліції або «особистому шерифу». Для того, щоб дитина змогла це зробити, вивчіть потрібні номери напам'ять.
  • Відчиняти двері, коли вас немає вдома, суворо заборонено. Попередьте всіх ваших потенційних гостей, що вони повинні попередньо телефонувати перед тим, як приходити до вас додому. А дитина ні за яких обставин не повинна відкривати двері незнайомцям, навіть якщо це представники комунальних служб: дитина все одно навряд чи зможе повідомити показники лічильників.

Також існують правила, яких слід дотримуватися і батькам

  • Будьте другом вашій дитині. Встановіть довірчий контакт і будьте в курсі того, де і з ким вона спілкується. Діти, які страждають від нестачі батьківської уваги, з більшою ймовірністю проявлять інтерес до чужої людини (потенційного злочинця), яка зможе захопити їх.
  • За можливості проводьте більше часу зі своєю дитиною. Тоді у неї буде менше бажання проявляти інтерес до сторонніх людей і більше довіряти свої секрети вам.
  • Контролюйте мобільні пристрої дітей. Згідно з даними опитувань, 28% відсотків дітей готові надіслати своє фото незнайомій людині та кожна третя дитина готова зустрітися з незнайомцем з мережі. Тому дуже важливо знати, з ким спілкується ваша дитина в мережі та розповідати дітям про інтернет-загрози та анонімність (що діти можуть не знати, хто з ними спілкується насправді).
  • Впроваджуйте додаткові заходи для захисту. Щоб звести до мінімуму зіткнення дитини зі сторонніми особами, бажано встановити в під'їзді залізні двері з кодом. Для додаткової безпеки бажано встановити відеоспостереження та сигналізацію.

І завжди пам'ятайте: будь-які правила повинні повідомлятися дитині не з позиції загрози, а з позиції довіри. Чим міцніші ваші довірчі відносини усередині родини, тим менше шансів у ваших недоброзичливців.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора