Facebook Pixel

Дітям увімкнути мозок, батькам — вимкнути. Кінопрем’єри тижня

Життя

Кіножурналіст Олександра Березовська про фільми, які не можна пропустити

  • «Водій для копа»

Якщо з якоїсь причини ви не в Одесі на кінофестивалі і не на музичному марафоні Atlas Weekend, то йдіть в кіно. Але буду чесною — цього тижня шукати там нічого.

Якщо дуже хочеться відключити мозок і ви любите роуд-муві, в яких неважливо, що і як, а головне — на чому ганяють герої, тоді вперед на фільм «Водій для копа». Тут і сюжет банальний, що стає ясно з першої хвилини, і акторський склад (Дейв Батіста і Кумейл Нанджіані) грає професійно і гарно, у межах запропонованих обставин і жанру.

Автомобілісти, звичайно ж, відразу оцінять транспорт, який також є одним з головних героїв фільму. Можливо, зайде гумор, що відображає всю цю техносучасність про 5 зірочок у водіїв таксі, замовлення онлайн і ненав’язливість обслуговуючого персоналу.

Стю (Кумейл Нанджіані) продає спорттовари і підробляє таксистом у Uber. Гроші хлопцеві потрібні на благородні цілі – допомогти фінансувати бізнес шкільної подруги, в яку він, звичайно ж, таємно закоханий. Крім того, робота водієм допомагає Стю боротися з природною скромністю.

Він сильно непокоїться за свій рейтинг після кожного замовлення (і є за що непокоїтися). Дбайливо ставиться до свого автомобіля і жодним чином не хоче повторити швидкісний подвиг таксиста з фільму «Таксі». Але… сценаристам потрібно якесь «але», і вони підкидають випадкового пасажира у вигляді Дейва Батісти. Не складно здогадатися, що він виявляється копом, якому рівно того дня, коли головний мафіозі планує провернути велику угоду з кокаїном, роблять мікрооперацію з корекції зору.

План копа — помститися мафіозі за вбиту напарницю і перекрити наркотрафік — на межі зриву. І він не придумує нічого оригінальнішого, як найняти для погоні звичайного водія таксі.

Вам вже зрозуміло, що для таксиста це стане найяскравішим днем його життя, що скромність нікуди не дінеться, але враження залишаться. І що коп переможе завдяки вірному другові і товаришеві у вигляді незнайомця.

Розвиток сюжету ви, звичайно, зможете передбачити. Але також зможете відпочити і просто подивитися на красиві погоні. Чи віддавати за це гроші — вирішувати тільки вам.

Режисер: Майкл Даус

Тривалість: 93 хвилини

  • «Зоопарк»

Історія про дружбу слоненяти Бастера і 12-річного хлопчика з Белфаста під час Другої світової війни приречена на увагу і сльози дітей і підлітків, на яких і розрахований фільм. Але дорослим краще все-таки бути поруч під час перегляду стрічки. По-перше, психологічно дитині буде легше. По-друге, фільм практично знятий за реальними подіями. Режисер Колін Макайвор прийняв рішення трохи прикрасити історію, тому нашим чадам буде корисно пояснювати вчинки деяких героїв у фільмі.

Отже, в зоопарк Белфаста доставляють слоненя, яке з першого погляду стає кращим другом для сина ветлікаря закладу Тома. Батьки щасливі, що завдяки тварині, хлопчик знаходить себе, починає посміхатися. Але одного дня громадянський обов’язок кличе батька на фронт. Все господарство залишається на рідних і близьких. І випробування тільки починаються…

Британська влада з найкращих мотивів наказує знищити всіх диких тварин, тому що після бомбардування німецьких військ вони можуть завдати шкоди людям. (Знову ці люди зі своїм егоїстичним бажанням вижити і перемогти!)

Що робить 12-річний хлопчик? Він самовіддано веде слона із зоопарку і селить у місцевої божевільної мешканки, яка обожнює тварин. І це взаємно.

А далі — як у казці. Всі знають про те, де слон, але роблять вигляд, що не знають. В якийсь момент всі хочуть долучитися до його порятунку тихо або відкрито, а ще доказати самим собі, що вони здатні на вчинки.

Доречно тут згадати слова Йосипа Бродського з його так і не надісланого листа президенту: «Люди вийшли з того віку, коли мав рацію сильний. Для цього на світі занадто багато слабких. Єдина правота — доброта».

Режисер: Колін МакАйвор

Тривалість: 94 хвилини

Фотогалерея
Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Arthouse Traffic

Фото: Arthouse Traffic

Фото: Arthouse Traffic

Фото: Arthouse Traffic

Фото: Ukrainian Film Distribution Thumb Фото: Ukrainian Film Distribution Thumb Фото: Arthouse Traffic Thumb Фото: Arthouse Traffic Thumb
Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі