Facebook Pixel

Як захистити свій будинок улітку: прості поради

Дмитро Стрижов
СЕО і генеральний директор Холдингу охоронних підприємств «Шериф»

Улітку хочеться планувати відпочинок та виїжджати зі звичного спекотного міста до більш приємних місць.

Однак, за статистикою, саме влітку кількість квартирних крадіжок збільшується на 10-15%.

Ба більше, наростаюча криза негативно впливає на добробут людей, що також збільшує рівень злочинності. Як у цю пору убезпечити себе і своє майно?


Кількість виїздів української поліції на місце злочину за 2019 рік — 7,3 млн, з них понад 50% — через крадіжки. І це ми говоримо сухими цифрами, не аналізуючи масштаб фінансових і психологічних наслідків для жертв кожного із злочинів та для їхніх близьких.

Щоб не стати ще однією цифрою у статистиці, варто працювати з причинами, а не наслідками (до того ж це легше та дешевше).

QuoteЩоб захистити свій будинок, варто його технічно укріпити: замками, дверима, ґратами, датчиками.

Тому ми говоримо про так звану профілактику безпеки — заходи, яких ви можете вжити для захисту свого майна та своєї сім'ї, щоб уникнути у майбутньому нападу або крадіжки.

Ці заходи відрізняються за ціною та тимчасовими витратами, однак точно допоможуть вам уникнути тривог і попередити негативні події.

Безпека будинку та майна

Улітку більше грабують квартири саме через тривалу відсутність господарів. Злодії переважно заздалегідь готуються до нападу і спостерігають за житлом.

Найпростіші заходи, яких ви можете вжити для того, щоб не здавалося, що квартира порожня, — просити сусідів або родичів за нею періодично наглядати.

Щонайменше вмикати-вимикати світло, забирати пошту та рекламу у дверях, періодично ночувати або навіть пожити у вас на час вашої відсутності.

«Мій будинок — моя фортеця». Щоб захистити свій будинок, варто його технічно укріпити: замками, дверима, ґратами, датчиками.

Звісно, варто розуміти, що будь-яке укріплення — це додаткова перешкода, яка відлякає випадкового або низькокваліфікованого грабіжника, а більш досвідченого — тільки затримає на певний час.

QuoteРешітки бажано ставити всередині, а не зовні.

Технічні засоби – це насамперед двері та замки. Замків існує безліч. Проте найнадійнішими вважаються приховані — ті, які відкриваються за допомогою мобільного застосунку господаря.

Броньовані, більш укріплені двері повинні бути другими, а не першими. Бо якщо на перших є датчик проникнення, то сигнал тривоги охоронна компанія отримає ще до того, як зловмисник потрапить до квартири.

Не варто забувати про вікна. Мешканцям перших і останніх поверхів варто убезпечити себе ґратами. Причому бажано ставити їх всередині, а не зовні. На вікнах повинні бути датчики розбиття.

Якщо у вас вдома зберігаються коштовності в сейфі, то подбайте про те, щоб сейф був прикручений щонайменше до двох поверхонь (скажімо, до стіни та підлоги). Це ускладнить його виривання та змусить злодія повозитися.

Однак відкриття будь-якого замка, сейфа і дверей — питання часу і кваліфікації зловмисника. У нашій практиці був випадок, коли крадії, переодягнені у будівельників, вирізали дорогі броньовані двері разом із коробкою, а потім винесли все з квартири.

QuoteБудь ласка, не довіряйте охорону свого будинку собаці. Її просто оглушать.

Тому найбільш надійним способом убезпечити себе буде установка охоронної сигналізації: датчики руху або відкриття реагують на небезпеку, передають сигнал на пульт, і до вас упродовж 8 хвилин приїжджає група швидкого реагування.

І працювати це буде так навіть тоді, коли вас немає в місті чи в країні.

Власники собак впевнені, що охоронну сигналізацію не варто ставити, якщо у вас вдома є чотириногий друг. По-перше, він захищає сам. По-друге — датчик руху буде реагувати на собаку і робити хибні виклики.

Будь ласка, не довіряйте охорону свого будинку собаці. Гавкіт подіє лише на дуже лякливих злодіїв, водночас усі інші просто оглушать вашого улюбленця.

Датчик руху настроюється. І якщо ваш домашній улюбленець важить менше за 30 кг, то датчик просто не спрацьовуватиме. А власники великих собак можуть ставити датчики лише в тих кімнатах, куди тварина не потрапить.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора