Facebook Pixel

Як подолати нинішні виклики для ланцюжків постачання

Ганна Мікулицька
Керівна директорка SAP Ukraine

Через зростання цін на сировину, енергетичні кризи, порушення кібербезпеки, тарифні бар'єри, а також війну в Україні сучасний бізнес стикається з новими викликами, які потребують оперативних рішень. Торговельні потоки на глобальному та національному рівнях зазнали суттєвих змін. В умовах економічної нестабільності компаніям варто шукати інноваційні шляхи, щоб забезпечувати ефективність і стабільність свого ланцюжка постачання, критичним для якого є також покращення його видимості, гнучкості й адаптивності.

Завдяки цим якостям ланцюжки постачання можуть протистояти зовнішнім силам якомога сильніше, не зупиняючись на певному етапі, навіть якщо умови діяльності організації змінюються. Їхня підвищена видимість, прозорість і стійкість допоможуть будь-якій компанії, незалежно від її бізнес-цілей, визначити й навіть передбачити ризики чи можливості та бути в змозі вчасно на них відреагувати. Ось кілька ідей, як можна цього досягти.

1. Переосмисліть ланцюжки постачання

Сьогодні недостатньо просто вдосконалити встановлені процеси — необхідно перепроєктувати свої ланцюжки постачання. Наприклад, єдина платформа, яка об’єднує всі види закупівель і містить такі функції, як подання заявок, пошук джерел, закупівлю й обробку платежів, спрощує весь цикл закупівель, полегшуючи людські зусилля та підвищуючи продуктивність процесу.

2. Покращуйте видимість і контроль

Сучасні рішення забезпечують видимість процесу закупівель у реальному часі, даючи підприємствам змогу відстежувати та контролювати замовлення, доставку та проведення платежів. Завдяки цьому компанії можуть виважено ухвалювати рішення, зменшити ризики помилок або шахрайства та дбати про дотримання нормативних вимог.

3. Співпрацюйте зі своїми партнерами

Співпраця й обмін даними в усіх ланцюжках постачання також є важливими, адже вони допомагають компаніям оптимізувати зв’язок, підвищити точність замовлень і скоротити час їхнього виконання.

QuoteЗамість того щоб запроваджувати власні правила й процеси, ви можете покластись на своїх партнерів і будувати інклюзивні бізнес-мережі, підвищуючи власну стійкість.

4. Ведіть статистику на основі даних

Велику кількість даних, якими володіють компанії, можна використовувати, щоб отримати цінну інформацію про моделі закупівель, продуктивність постачальників і загальні витрати. Ці відомості допомагають ухвалювати обґрунтовані рішення, визначати сфери, які потребують удосконалення, і дбати про оптимізацію процесів.

Прикладом організації, яка змогла під час війни не лише захистити основні ланцюжки постачання, а й оптимізувати та удосконалити свої бізнес-процеси за рахунок цифрової трансформації, є державне підприємство «Медичні закупівлі України» (МЗУ), які використали новітні IT-рішення для оцифрування процесів закупівель, що допомогло швидко й ефективно реалізувати необхідні закупівлі медичних товарів. Таким чином, МЗУ змогли здійснити закупівлі дефіцитних на українському ринку позицій (наприклад, ВАК-апарати та набори витратних матеріалів для допомоги тяжкопораненим), знайшовши постачальників лише за декілька днів за ціною, втричі нижчою від ринкової в Україні.

Крім того, за допомогою глобальної мережі вдалося з економією в 15% придбати 13 броньованих за стандартами НАТО автомобілів для евакуації поранених у канадського виробника. Вони були виготовлені на спецзамовлення, поставлені цього року в Україну і передані для потреб Збройних сил України.

QuoteБізнес, який здатен переосмислювати свої ланцюжки постачання, покращувати їхню видимість і контроль, співпрацювати з партнерами, використовувати дані для ухвалення рішень, а також новітні технології, зможе ефективно долати виклики, забезпечувати безперебійність процесів і підвищувати свою конкурентоспроможність.

Це дозволить не лише захистити ланцюжки постачання від зовнішніх загроз, а й оптимізувати їх, створюючи додаткову цінність для компанії та її клієнтів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]