Тиждень починається з позитивних новин

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Steve Buissinne/Pixabay

Фото: Steve Buissinne/Pixabay

Тестування вакцини поновлюється. Що б не говорили дослідження UBS про те, що для більшості інвесторів коронавірус не є домінівним чинником, що визначає майбутнє фінансових ринків, але новина про те, що AstraZeneca в консорціумі з Оксфордським університетом вирішила відновити випробування вакцини, що було припинено минулого тижня, позначається на ринку позитивно: індекси зростають.

У Японії новий прем'єр. Справа, звісно, не тільки у вакцині, є й інші позитивні новини. Наприклад, правляча ліберально-демократична партія Японії обрала наступника для прем'єр-міністра Сіндзо Абе, що йде на пенсію за станом здоров'я.

Ним став 71-річний Йошіхіде Суга, який усе життя тримався в тіні своїх однопартійців, але здобув дуже переконливу перемогу на сьогоднішніх виборах. На думку фахівців, не останню роль зіграла прихильність японців до стабільності, яку й має забезпечити Йошіхіде Суга.

Telegram Logo

Процес вимушеного продажу Tik Tok вийшов на новий рівень. Китайська компанія одночасно вела переговори щодо продажу свого американського підрозділу з Oracle і Microsoft. Продати велів президент США, побоюючись, що дані про користувачів сервісу передаватимуться комуністичному уряду Китаю.

Сьогодні, у понеділок, китайці заявили, що жодного вимушеного продажу не буде, ніхто й ніколи не передасть алгоритми й коди Tik Tok іноземній компанії. Після такої заяви як одне з рішень розглядається можливість партнерства Tik Tok і Oracle, за умовами якого китайці зможуть контролювати код, а американці — відповідати за безпеку даних.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

З прийдешніх подій тижня я б виділив два найважливіші: засідання ФРС та дані щодо стану американського споживача.

Чергове засідання ФРС відбудеться у вівторок і середу та, як очікується, продовжить дискусію щодо нового підходу до формування монетарної політики, який був уперше оприлюднений на щорічному з'їзді керівників центральних банків у Jackson Hole.

Суть його, як пам'ятаєте, полягає в тому, що в разі помірного зростання інфляції вище, ніж цільовий поріг у 2%, ФРС не вживатиме заходів для її стримування, розглядаючи це як компенсацію низької інфляції протягом інших тимчасових періодів.

Сьогодні серед членів Комітету з монетарної політики ФРС (FOMC) немає повної згоди щодо того, як і коли цей новий підхід впроваджуватиметься, а найголовніше — ані Пауелл, ані його колеги так і не сказали, як цей вищий рівень інфляції досягатиметься.

Поки що інфляція залишається низькою, до речі, не тільки в США, що викликає заклопотаність багатьох макроекономістів і фінансистів. Про результати засідання Пауелл розповість у середу на підсумковій пресконференції.

Ну і, звісно, ринки чекають на новий dot plot — графік, що відображає думки керівництва FOMC щодо того, на якому рівні мають перебувати відсоткові ставки найближчими роками, який буде оприлюднено за підсумками засідання.

Раніше керівництво ФРС заявляло, що до 2022 року ніхто ставки підвищувати не збирається, а цього разу ми побачимо дані щодо 2023 року. Загалом ринок очікує, що і 2023 року медіанне значення відсоткової ставки ФРС дорівнюватиме нулю.

Як сказав минулого тижня Пауелл, коментуючи стан економіки та фінансової системи:

Quote«Утримання ставки на нульовому рівні вимірюватиметься роками».

Хороші новини для ринку акцій і дорогоцінних металів!

У середу буде опубліковано звіт про роздрібні продажі за серпень, що викликає великий інтерес з огляду на орієнтованість американської економіки на споживача.

Після зльоту продажів у травні на рекордні 18,2% їхнє зростання істотно сповільнилося і вже в липні склало лише 1,2%. У серпні взагалі очікується 1%.

А на закуску в п'ятницю The University of Michigan оприлюднить значення індексу, що відбиває настрої споживачів. Очікується, що у вересні він збільшиться до 75,0, як порівняти із 74,1 у серпні.

У квітні, у розпал карантину, значення індексу становило 71,8. Швидкого відновлення настроїв споживачів, на жаль, не відбулося, страхи другої хвилі є доволі сильними, і, як наслідок, велика невпевненість у завтрашньому дні. Яким він буде насправді, побачимо...

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини