Facebook Pixel

Скраплений газ для України, труднощі у «Газпрому», кредит МВФ та послання семи послів Україні

Олександр Афіян
Міжнародний оглядач PG

Британська преса пише про намір України купувати зріджений газ у США, а також про те, як пандемія відбилася на українських авіаперевізниках.

Американська преса повідомляє про падіння попиту на російський газ у Європі, а також про лист послів США у зв'язку з оприлюдненими раніше аудіозаписами Деркача.

Німецька преса пише про загрозу введення нових санкцій США проти Росії у зв'язку з добудовою «Північного потоку – 2».

Французька преса інформує про деталі надання кредитної допомоги від МВФ.


znimok-ekrana-2020-05-29-o-143603.png

Британська Dailymail повідомляє про те, що Україна в середу підписала меморандум і взяла на себе зобов'язання імпортувати щонайменше 5,5 млрд кубометрів зрідженого газу на рік зі США. В. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець назвала постачальника.

Ним стане компанія Louisiana Natural Gas Exports Inc. Причиною такого кроку, за словами Буславець, стала диверсифікація у галузі енергетики після того, як були розірвані відносини з традиційним для України постачальником газу — Росією (у зв'язку з анексією Криму у 2014 році).

znimok-ekrana-2020-05-29-o-143724.png

Газові потоки з Росії до Європи через газопровід «Ямал-Європа», який проходить через Білорусь і Польщу до Німеччини, стрімко скоротилися після підвищення цін, а потім і зовсім впали до нуля цього тижня.

Про це пише видання Bloomberg. Про будь-які планові або позапланові ремонти оператори не інформували. На думку представників компанії «ВТБ-Капітал», причиною такого падіння є слабкий попит на російський газ у Європі та високі запаси палива у підземних сховищах, а також частково — поточна ситуація з коронавірусом.

Ціни в газорозподільному центрі в Нідерландах – одному з найбільших торгових майданчиків у Європі – впали до 3,35 євро за 1 МВт/год, або $40,7 за тис. кубометрів. Це передбачає економічні втрати навіть для виробників на кшталт «Газпрому».

У «ВТБ-Капітал» відзначають, що витрати «Газпрому» на транзит газу будь-якими каналами (включно з Україною), за винятком «Північного потоку», становлять приблизно $47 за тис. кубометрів.

znimok-ekrana-2020-05-29-o-143819.png

Газета Süddeutsche Zeitung повідомляє про те, що Росія має намір все ж таки добудувати «Північний потік – 2», незважаючи на загрозу отримати додаткові санкції з боку США.

Про можливості введення нових штрафних санкцій проти Росії висловився посол США в Німеччині Річард Гренелл. Росія вважає такі заяви вкрай дискримінаційними.

США не приховує свого бажання у будь-який спосіб перешкодити будівництву нового газового потоку. Для України та країн ЄС введення в експлуатацію «Північного потоку – 2» є вкрай небажаним.

США хочуть продавати Європі свій зріджений газ. Також Штати хочуть, щоб Україна та інші країни ЄС вигідно заробляли на транзиті вже існуючим газопроводом. Водночас Німеччина виступила з критикою на адресу США щодо санкцій.

znimok-ekrana-2020-05-29-o-143939.png

Французька Le Figaro висвітлює готовність МВФ все ж таки виділити Україні найближчим часом $5 млрд на 18 місяців для допомоги Києву в подоланні наслідків пандемії.

Це рішення ще має бути схвалене радою директорів МВФ, яка вивчить відповідні висновки технічних груп. Зазвичай керівництво Фонду дотримується рекомендацій технічних груп.

Угоду було укладено в рамках так званої «Угоди про підтвердження». Це спеціальний термін, який Фонд використовує для позначення одного з інструментів фінансування. Зазвичай цей інструмент застосовується в обмін на програму реформ і найчастіше використовується установою.

Кредит має допомогти Україні покращити своє фінансове становище після кризи. Угода з МВФ також має нібито переконати інші зовнішні джерела фінансування — двосторонні та багатосторонні – внести свою лепту у допомогу Україні.

znimok-ekrana-2020-05-29-o-143458.png

А тим часом через наслідки коронавірусу найбільший авіаперевізник «Міжнародні Авіалінії України» скорочує 35% своїх співробітників, а це загалом – 900 осіб.

Про це повідомляє DailyMail з посиланням на Reuters. У середині березня українська влада заборонила авіаперевезення. Компанія сподівається, що їй дозволять відновити свою роботу в середині червня, однак, згідно з прогнозом компанії, пасажиропотік цьогоріч знизиться на 46%.

znimok-ekrana-2020-05-29-o-144051.png

Газета Washington Post повідомляє про те, що сім колишніх послів США в Україні об'єдналися у своєму заклику до «тих, кого це може стосуватися» в Україні, – не розслідувати аудіозаписи, оприлюднені депутатом Андрієм Деркачем, щоб не сіяти розкол під час майбутньої президентської виборчої кампанії у США.

Не підписав листа тільки один із колишніх послів – старий дипломат Джеффрі Пайетт, нині посол США в Греції.

Лист послів з'явився на сайті Атлантичної ради. Хоча в листі і немає нічого конкретного про аудіозаписи, проте один із його підписантів – Джон Гербст, нині директор аналітичного центру «Євразія» – підтвердив, що звернення послів безпосередньо пов'язане з оприлюдненими аудіозаписи розмов з участю Джо Байдена та Петра Порошенка.

Видання, як мантру, повторює думку про те, що записи зазнали редагування і що їм довіряти не можна, тому що вони були оприлюднені людиною, пов'язаною з Рудольфом Джуліані, особистим адвокатом президента Трампа.

Однак якщо вони не загрожують Байдену (про що газета вже неодноразово писала), то незрозуміло, чому посли закликають їх все-таки не розслідувати, тим паче, що це якось може пролити світло на корупцію всередині України.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора