Facebook Pixel

Що відбувається на вторинному ринку житла України

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Free-Photos/Pixabay

Фото: Free-Photos/Pixabay

Фривольний настрій власників квартир на вторинному ринку змінився осіннім смутком: попит, який на початку — у середині карантину повернувся до них обличчям, знову розвернувся на 180 градусів.

Утім, для мене це не стало особливою несподіванкою. Інтерес до вторинки спровокували панічні атаки через пандемію, а потім трохи підігріли новини навколо «Аркади».

Однак апетити власників житла щодо суми угоди, які були неспівмірними його якості, багатьом потенційним покупцям, готовим до угоди, усе ж здавалися надто завищеними.

Telegram Logo

Продати зуміли ті, хто не дуже завищив ціну або запропонував нормальні індивідуальні умови, зокрема й дисконти.

За період «весна — початок літа» попит на вторинне житло зріс у середньому на третину, але вже зараз бачимо стійкий відкат до минулих показників.

Забудовники, які змогли зберегти колишні темпи на майданчиках, вивели об'єкти на новий цикл. Немає кращого підтвердження того, що ринок живий, ніж позитивна динаміка на майданчиках і введення будинків в експлуатацію.

Власне, ті, хто будував, зараз пожинають плоди. А паралельно, щоби підігріти рівень попиту, усе ще притримують курс, пропонують спецумови щодо розстрочки. Нагадаю, що на вторинному ринку цього інструменту немає, і дисконти лише в разі 100% оплати.

До того ж, якщо говорити відверто, у боротьбі концепцій вторинному ринку дуже часто просто не під силу змагатися з новими цікавими форматами.

У вторинки є два шляхи. Спуститися з небес на землю та переглянути ціни, усвідомити, що без знижок не обійтися. Але із цим вкрай складно. Власники зазвичай не хочуть жертвувати навіть однією гривнею.

А інакше знову буде концентрація великої кількості пропозиції з дуже обмеженим попитом. Виставляти свою квартиру на продаж варто лише в тому разі, якщо ви впевнені в її ліквідності і тверезо оцінюєте свої шанси.

У набагато вигіднішому становищі вчорашні новобудови — будинки, які нещодавно було введено в експлуатацію, викликають високий інтерес з боку покупців. У такому разі проблем із купівлею житла в цікавому ЖК не виникне.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини