Що відбувається на вторинному ринку житла України

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Free-Photos/Pixabay

Фото: Free-Photos/Pixabay

Фривольний настрій власників квартир на вторинному ринку змінився осіннім смутком: попит, який на початку — у середині карантину повернувся до них обличчям, знову розвернувся на 180 градусів.

Утім, для мене це не стало особливою несподіванкою. Інтерес до вторинки спровокували панічні атаки через пандемію, а потім трохи підігріли новини навколо «Аркади».

Однак апетити власників житла щодо суми угоди, які були неспівмірними його якості, багатьом потенційним покупцям, готовим до угоди, усе ж здавалися надто завищеними.

Telegram Logo

Продати зуміли ті, хто не дуже завищив ціну або запропонував нормальні індивідуальні умови, зокрема й дисконти.

За період «весна — початок літа» попит на вторинне житло зріс у середньому на третину, але вже зараз бачимо стійкий відкат до минулих показників.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Забудовники, які змогли зберегти колишні темпи на майданчиках, вивели об'єкти на новий цикл. Немає кращого підтвердження того, що ринок живий, ніж позитивна динаміка на майданчиках і введення будинків в експлуатацію.

Власне, ті, хто будував, зараз пожинають плоди. А паралельно, щоби підігріти рівень попиту, усе ще притримують курс, пропонують спецумови щодо розстрочки. Нагадаю, що на вторинному ринку цього інструменту немає, і дисконти лише в разі 100% оплати.

До того ж, якщо говорити відверто, у боротьбі концепцій вторинному ринку дуже часто просто не під силу змагатися з новими цікавими форматами.

У вторинки є два шляхи. Спуститися з небес на землю та переглянути ціни, усвідомити, що без знижок не обійтися. Але із цим вкрай складно. Власники зазвичай не хочуть жертвувати навіть однією гривнею.

А інакше знову буде концентрація великої кількості пропозиції з дуже обмеженим попитом. Виставляти свою квартиру на продаж варто лише в тому разі, якщо ви впевнені в її ліквідності і тверезо оцінюєте свої шанси.

У набагато вигіднішому становищі вчорашні новобудови — будинки, які нещодавно було введено в експлуатацію, викликають високий інтерес з боку покупців. У такому разі проблем із купівлею житла в цікавому ЖК не виникне.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини