Яке житло найскладніше надати в оренду

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Martina Kopecká/Pixabay

Фото: Martina Kopecká/Pixabay

Страшилки про те, що кожен орендар мріє наймати квартиру в «пішій доступності» від метро, уже віджили своє. У нас вільний ринок, уподобання та купівельна спроможність, що динамічно змінюються, а також безліч викликів.

Водночас є низка нюансів, які роблять пошук квартиронаймачів проблематичним. І я зараз не про «бабусині шпалери» та захаращену квартиру.


Великі планування

Квартири великого метражу, а саме 4 та 5 кімнат, мають попит, виключно якщо йдеться про еліт-нерухомість. У мас-маркеті та на вторинному ринку — це баласт, який дуже складно надати в оренду вигідно.

Telegram Logo

Для того щоби це сталося, приведіть квартиру до ладу. Розділіть її на функціональні зони, подивіться, чи можна з неї зробити колівінг. Пам'ятайте, що зараз економіка спільного споживання рулить усім, а молоде покоління мріє втілити серіал «Друзі» в життя.

Зазвичай орендарями такої квартири можуть бути студенти, молоді пари або друзі. Важливо, щоби був свіжий ремонт, мінімально необхідний набір побутової техніки, хороші видові характеристики та/або розвинена інфраструктура району. Ось тут «піша доступність» до метро багато що вирішує.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Житло без холодильника, пральної машини та стара ванна

Якщо ви маєте намір стати орендним рантьє, отримавши в спадок квартиру, ваші перші вкладення мають бути в ремонт. Від стану квартири прямо залежить орендна ставка й розмір ваших доходів.

Пральна й посудомийна машини, нормальна духова шафа, холодильник, плита в рази підвищують привабливість об'єкта в очах потенційних орендарів.

Серед основних запитів — нова чиста сантехніка та свіжий ремонт у ванній кімнаті. Обов'язково бойлер, бо чекати по пів року, поки вода в трубах Києва нагріється, ніхто не хоче.

Розташування та район

Дуже важливим є те, наскільки інфраструктура району відповідає способу життя та потребам орендаря. Не обов'язково бути в пішій доступності від метро, проте важливими є хороша транспортна розв'язка, наявність зупинок громадського транспорту, кілька великих артерій, які не стоять у заторах 24/7.

Людина також дивиться на наявність місць для прогулянок, відпочинку, розваг, оцінює віддаленість від своєї роботи, садочка або школи, якщо йдеться про сім'ї з дітьми.

Невисокий інтерес до об'єктів у старих, дуже віддалених і мало розвинених районах можна підігріти зниженою орендною ставкою. У такому разі доведеться запропонувати дисконт у розмірі 10-15%, щоби знайти орендаря.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини