Коли найкраще купувати квартиру в новобудові

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Нещодавно під час зйомок програми «Перша Шпальта» у мене поцікавилися, коли найвигідніше купувати квартиру — зараз чи потім. Як завжди, я не змогла стримати усмішку. Для ідеального часу потрібно дві умови: розуміння мети інвестицій і необхідна сума на рахунку. З невеликою поправкою — гроші можна позичити або скористатися іпотекою.


Інвестиції в нерухомість, якщо ми говоримо про класичне капіталовкладення, варто завжди ділити на два великі сегменти. Перший — це орендний бізнес. Тут є пласт довгострокової оренди, яка переживає не найкращі часи у зв'язку з коронавірусом, хоча ще у 2019-му давала від 7 до 15% річних — в залежності від концепції, локації, формату об'єкта.

А також подобова оренда, яка дуже залежить від сезонності. Коронавірус, до слова, вдарив і по ній, оскільки попит з боку іноземних мандрівників істотно просів.

Telegram Logo

Якщо ви плануєте купівлю з метою оренди, тоді має сенс порахувати окупність інвестицій. Скільки ви вкладете в купівлю та в ремонт, а потім — за скільки окупите. З огляду на те, що орендна ставка поки що не сильно поспішає зростати. Однак за умови грамотного управління, клієнтоорієнтованого підходу та нормального маркетингу все не так плачевно. Оренда була, є і житиме.

Щодо перепродажу, то зараз такий собі застій. Поки що топові забудовники не поспішають виводити новий продукт, тож немає цін на початкових циклах. Але ситуація може змінитися вже через 1-2 місяці. Щонайменше чотири концептуально цікавих ЖК готують до запуску в різних районах столиці.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

З моменту старту та до реалізації за цикл ціна квадрата за умови правильного поєднання всіх факторів (локація, концепція, наповнення — три основних) зросте в сегменті комфорт+ на 20-30%. Це за 1,5-2 роки. Власне кажучи, непогано, з огляду на те, що потім можна накинути зверху, якщо буде попит, і продати упаковану квартиру дорожче.

Чи дорожчатимуть новобудови восени? Так, але не всі і не так, як хотілося б забудовникам.

Коли чекати падіння цін на нерухомість? Ціни корегуватимуться в межах 1-3% від нинішніх цифр середньозважено на ринку. А ось у популярних нині форматах, гадаю, буде подорожчання трохи вище за 2-5% — в залежності від циклу, тобто темпів будівництва та сформованого платоспроможного попиту.

Чи варто зараз купувати квартиру? Так, це хороший актив, який допомагає зберегти гроші від знецінення, а при бажанні — працювати на вас.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини