Facebook Pixel

Колівінг як формат: як організувати та в чому його переваги

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Як організувати колівінг. Фото: ErikaWittlieb з сайту Pixabay

Як організувати колівінг. Фото: ErikaWittlieb з сайту Pixabay

Класичний колівінг, простими словами, — це місце, у якому мешкає група людей, які жодним чином не пов'язані між собою.

Крім житла, у складі колівінгу можуть бути робочі зони (наприклад, коворкінг у ЖК), загальні місця приймання їжі та додаткові сервіси, про які сусіди домовляться між собою.

Пам'ятаєте серіал «Друзі» та квартиру Моніки, де жили дві дівчини-сусідки, а на кухні часто збиралися всі герої? Цілком собі колівінг.

Telegram Logo

Трикімнатні квартири як варіант сучасного колівінгу в ЖК, де є коворкінг, лаунж-зона для зустрічей та переговорів із хорошим інтернетом, кафе або ресторан, з якого можна замовляти їжу, у сучасних реаліях можна розглядати як модифікований колівінг.

Саме колівінги 2021 року можуть скласти серйозну конкуренцію 1-кімнатним квартирам на ринку оренди нерухомості. По-перше, разом знімати дешевше. По-друге, спільне проживання людей зі схожими цінностями та інтересами — це своєрідний інкубатор, де можна завести корисні зв'язки.

Які вимоги до ЖК і квартир для формату колівінгів:

  • 1. Повнометражні 2-кімнатні та трикімнатні планування, в ідеалі — «распашонки». У ЖК має бути багатофункціональна інфраструктура, розташування — центральний діловий район або поруч із ним.

Сучасні люди вже не хочуть витрачати час і гроші на дорогу та затори. Отже, це суттєво заощадить енергію та кошти.

  • 2. Комфортний простір за прийнятну ціну. Колівінг — це демократичне рішення, коли люди вміють обстоювати особисті кордони та уживатися один з одним. Важливо, щоб у складі ЖК були сервіси: пральня, кінотеатр, торговий центр тощо.
  • 3. Комплекс, де сімейна аудиторія — не основний кістяк жителів. Навпаки, шукають комплекси, де більше молодих самотніх людей, пар без дітей, відповідний пул орендарів і акцент на упорядкуванні території. Краще місця для роботи на вулиці з інтернетом, ніж друге дитяче містечко.

Потрібно зрозуміти, що колівінг — це наслідок дії шерингової економіки, яка вже змітає все на своєму шляху. Чи буде це поширеною практикою, покаже час. Але те, що кількість колівінгів зросте вже найближчим часом, не викликає сумнівів ні в кого.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини