Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Розстрочка від забудовників у 2021-му: що змінилося за рік

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Попри форсування теми доступної іпотеки, істотні зміни відсоткової ставки за рік (для порівняння: середня в березні 2020-го становила 17 — 18%, у березні 2021 року — 10 — 14%) і появу держпрограми іпотеки під фіксовані 7% на 20 років купівля житла в розстрочку наразі становить понад 40% усіх угод на ринку нерухомості України.

За час карантину її обсяг у структурі попиту зріс на 15%. У деяких окремих комплексах або в окремих девелоперів відсоток розстрочки може сягати 50 — 60%.

Придбання квартири в розстрочку розглядають із різною метою. Наймасовіший варіант — знизити фінансове навантаження, вибрати зручний графік платежів і отримати можливість заїхати до свого помешкання, не витрачаючись на оренду житла. Пропозиції щодо розстрочки переважно не перевищують циклу девелопменту, тобто до введення в експлуатацію. Однак низка компаній пропонують тривалу розстрочку строком до 3, 5, 7 і навіть 10 років в окремих проєктах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зазвичай забудовники, які працюють із тривалою розстрочкою (термін розстрочки понад 3 роки), розробляють лінійку пропозицій під різні запити щодо строків: до року, до трьох, до п'яти.

По-перше, від цього залежить націнка на квадратний метр. По-друге, навантаження на покупця. Формат виплати зазвичай щомісячний або щоквартальний.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Інтергал-Буд» був першопрохідцем у цьому продукті — зараз девелопер пропонує в усіх своїх проєктах сегмента комфорт+ розстрочку до 5 років і п'ять різних програм зі зручним для покупця відрізком часу, який можна погодити індивідуально. КАН Девелопмент активно просуває розстрочку на 7 років, група компаній DIM залежно від проєкту теж тестує тривалу розстрочку від 2 років 10 місяців до 5 років. На ринку переважно йдеться про строк 1 — 2 роки до введення в експлуатацію.

Друга причина популярності розстрочки — можливість зорієнтуватися на місцевості, оцінити динаміку будівництва та виконання компанією зобов'язань. Зазвичай у такому разі розстрочку беруть на строк до року. Інвестор хоче перевірити та переконатися в тому, що не прогадав із вибором. Якщо цикл будівництва стабільний, темпи не відстають, то розстрочку закривають і стають повноправними власниками, чекаючи на ключі до введення.

Такий формат, до речі, збільшив свою присутність у структурі попиту в період локдауну, особливо в бізнес-сегменті. З одного боку, багато хто розглядав інвестиції в бетон як альтернативу відсоткам за банківськими депозитами, що знижувалися місяць до місяця, а з іншого — серйозно побоювалися ідеального шторму на ринку нерухомості через наслідки коронавірусу, колапс із ДАБІ, спадок проблемних компаній.

Розстрочка до року часто може бути абсолютно без націнки вартості або з мінімальним збільшенням вартості, а триваліші програми залежно від строку передбачають збільшення вартості квадрата. Зазвичай зростання ціни квадратного метра в разі розстрочки становить від $40 до $120.

Безперечна перевага програм розстрочки — у відсутності прихованих платежів: людина одразу отримує вищу вартість квадрата, ніж за 100% оплати, вносить аванс — у середньому від 15% (рідше) до 30% вартості житла й розбиває залишок на рівні платежі.

Водночас якщо людина купує квартиру на етапі котловану в ліквідному комплексі, то за цикл будівництва вона може практично нівелювати переплату за розстрочкою завдяки зростанню вартості квадратного метра. Наразі це в середньому 25 — 30% вартості квадрата в популярних форматах комфорт+, а також 30 — 40% у бізнес-сегменті.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини