Facebook Pixel

Прогноз для ринку нерухомості: скільки коштуватиме житло в Києві на початку 2021 року

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Niken Anjarwangi/Pixabay

Фото: Niken Anjarwangi/Pixabay

Рік, що минув, воістину виправдав звання одного з найбільш непередбачуваних і поворотних у сучасній історії.

Перетворення, що торкнулися всіх без винятку сфер суспільного життя, зачепили й ринок нерухомості: покупець змінив свої вимоги й до квартирографії, і до просторового планування місць громадського користування, і до упорядкування внутрішніх дворів, й особливо до безпеки.

А забудовники навчилися жити в умовах майже нульового попиту, примудрилися накопичувати відкладений інтерес інвесторів, який колись можна буде конвертувати в реальні угоди, а також увесь 2020 рік боролися зі множинними екземами ринку.

Telegram Logo

З-поміж них, безумовно, запам'ятається невдала реформа Державної архітектурно-будівельної інспекції, більш відомої під абревіатурою ДАБІ, економічний тероризм псевдоактивістів і хаос через відсутність майстер-плану розвитку Києва.

2021 рік ринок нерухомості сподівається провести більш звичним чином. У січні через локдаун попит якісно просяде, але якщо до весни обмеження знімуть, на нас традиційно чекає ажіотажний сплеск активності. І нові проєкти, і підвищена увага інвесторів підбадьорять ринок житла.

Водночас ситуація з ДАБІ наприкінці року стала вирівнюватися, тільки-но їй приділили особливу увагу: кілька великих забудовників уже отримали довгоочікувані сертифікати, подали документи на нову партію будинків. Процес пішов, і це дає надію.

Однак відсутність Генплану, механізмів розв'язання питань довгобудів і проблемних об'єктів, захисту прав інвесторів, а також розуміння того, як держава планує запускати доступну іпотеку, що поки не склалося в цілісну картину, як і раніше, містить чимало загроз для ринку нерухомості.

До січня 2021 року середня ціна квадратного метра в новобудовах столиці зросла на 2,2%, або 600 грн — до 27,7 тис. грн/кв. м у гривні та на 3,2%, або $30 — до $980/кв. м у доларах.

Цікаво, що за рік зростання місяць до місяця склало в гривнях 4 тис. грн, або 16,9%, а в доларах, навпаки, бачимо зниження проти показників грудня 2019 року на $20, або 2%. Щоправда, тут важливо не проґавити вартість долара, яка значно змінилася.

З огляду на подорожчання собівартості будівництва завдяки зростанню цін на будівельні матеріали — як на вітчизняні, так і на імпортні, а також вартості будівельно-монтажних робіт, що стабільно зростає, ціни на житло в Києві чекає помірне зростання, яке обмежуватиме лише купівельна активність у тому чи іншому сегменті.

Середньозважені ціни на нерухомість у Києві з огляду на чинник локдауну до весни, цілком імовірно, можуть трохи додати — приблизно 3%. Водночас популярні нині формати в класах комфорт+ і бізнес-сегменті з огляду на активні темпи будівництва та збереження реального інтересу покупців, нехай навіть і відкладеного, дорожчатимуть набагато активніше.

У комфорт+ і бізнес-класі за зиму можна очікувати приріст середньої ціни на 5-7%.

Багато залежатиме також від стабільних темпів забудовників, їхньої стійкості під час кризи та вміння правильно визначити фокус своєї уваги.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини