Офісний сегмент постраждав від пандемії сильніше за всіх інших на ринку нерухомості. Ставки впали до 10% тільки за підсумками першого півріччя, а баланс попиту та пропозиції найближчим часом погіршуватиметься. Це зазначив Нацбанк у звіті про фінансову стабільність.
Навіть після повернення до звичайного режиму роботи для повного відновлення сегмента офісної нерухомості знадобиться не менше одного року, вважають в НБУ.

Очікується, що в 2020-2021 роках пропозиція сумарно поповниться майже на 8% за рахунок нових площ.
Ринку торгової нерухомості в цілому вдалося вистояти, чому сприяли зростання доходів і гнучкість карантину, але сильно постраждав сегмент розваг. Через нього вакантність на ринку зросла на 5,4 п.п. у річному вимірі.
У звіті наголошується, що комерційна нерухомість поки що не є джерелом ризиків для стабільності банківської системи, через те, що частка компаній цього сектора в кредитному портфелі банків не перевищує 2,1%.
«Однак нові ризики сегмента спонукають банки консервативно оцінювати проєкти з будівництва та купівлі комерційної нерухомості», — підкреслив Нацбанк.
НБУ також відзначає, що ігнорування реформи ДАБІ є глобальною проблемою для всього ринку нерухомості: за рік з моменту її анонсування вона досі знаходиться на початковому етапі, без визначення цільового формату системи контролю в будівництві.
Контекст. Про те, що відбувається з офісами в Україні на тлі пандемії, писало в огляді ринку.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям