Facebook Pixel

Як купити квартиру в Україні без іпотеки

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Якщо ви чекаєте єдино вірної поради, як обзавестися власним житлом в Україні, коли немає умов для іпотечного кредитування, змушена вас розчарувати.

Покупка нерухомості — це дуже індивідуальна історія, яку не можна підігнати під єдині канони і рамки. Так, у нас немає дешевих і довгих кредитів під смішні відсотки — 1-5%, як в Європі. Але водночас за великого бажання і умови стабільного заробітку вище середнього знайти варіант можна.

Перше, що варто знати: у нас немає масової іпотеки на первинному ринку. Окремі забудовники домовляються з банками про рамкові угоди за своїми комплексами. Кредиторами найчастіше виступають «Глобус Банк» і Укргазбанк.

Telegram Logo

У них доволі схожі умови, незалежно від комплексу. Гроші дають терміном на 20 років за умови першого внеску від 30%. Перший рік відсоток сміхотворний — 5%, але, починаючи з другого, він уже кусається — 21,9%.

QuoteПерше, що варто знати: у нас немає масової іпотеки на первинному ринку.

Цей варіант не такий страшний, якщо вам не вистачає 30% і менше до повної вартості квартири. За умови, що за рік ви її виплатите. В усіх інших випадках переплата за фактом буде колосальною.

Хоча іноді квартирне питання стоїть руба — усе залежить від ситуації. Іпотеку в своїх проєктах реалізують «Інтергал-Буд», Saga Development, Geos, «Ковальська» та ряд інших компаній. На сайтах банків і комплексів, якщо є бажання, можна знайти більш детальну інформацію.

Друге: кредити — не панацея. Альтернативою іпотеці є розстрочка від забудовника. Вона буває, як правило, двох видів. На період до введення в експлуатацію — іноді це 24 або 30 місяців.

Або ж тривала розстрочка від трьох років і більше. Найвідоміші програми розстрочки на ринку — у компанії «Інтергал-Буд» за всіма її комплексами. Перший внесок у середньому від 30%, що досить зручно. Переплата, як правило, незначна. До того ж тільки-но ЖК здають, ви маєте повне право жити у своїй квартирі.

Також є варіант у компанії Futura Hata у ЖК Svitlo Park — до 8 років. Але тут також буде відсоток річних — від 7 до 13%, до чого потрібно бути готовим.

Залежно від житлового комплексу та забудовника терміни розстрочки відрізняються. Зазвичай це 12, 18 і 24 місяці. Подібний інструмент використовує велика частина компаній на ринку.

QuoteЗалежно від житлового комплексу та забудовника терміни розстрочки відрізняються. Зазвичай це 12, 18 і 24 місяці.

Обов'язково вивчіть умови: чи є відсоток на залишок і як він розраховується, чи можливе дострокове погашення та інші нюанси.

Третій варіант: відкладати на перший внесок, аби потім взяти розстрочку у девелопера. Подібні програми, я впевнена, житимуть і розвиватимуться. За фінансовими інструментами майбутнє, тому вішати носа і зневірятися не варто.

Зберігати гроші краще в доларах: міняти їх на момент укладення угоди ви будете за курсом, тому так надійніше. Складно сказати, скільки вам потрібно, адже все залежить від ЖК і цін у конкретний проміжок часу. Але вам достатньо до $20 тис., аби не мати проблем з вибором квартири за потрібними параметрами для отримання тривалої розстрочки від забудовника.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини