Facebook Pixel

Чому вмирає вторинка

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Інтерес покупця до вторинного житла згасає. І хто б що не говорив, міленіалів і зетерів у старі будинки не заманиш.


А старше покоління, яке звикло мислити трохи більш раціонально, дивиться на якість комунікацій, суми платежів за опалення в неутеплених висотках, а також мізерну інфраструктуру. Люди відмовляються від категорії «дешево — доступно» на користь «комфортно» і «ліквідно».

Telegram Logo

Якщо відкинути очевидні переваги та ризики новобудов, ось що вбиває вторинний ринок уже зараз.

(1) Наявність тривалої розстрочки від забудовника за прийнятними умовами

Термін накопичення на однокімнатну квартиру за умови заробітку в $2 тис. становить від 2 до 4 років залежно від ваших щомісячних витрат. Адже навіть за найпозитивнішого сценарію вам доведеться знімати житло, харчуватися, відпочивати, лікуватися, а також відкладати на квартиру, перш ніж ви зможете приступити до пошуку відповідного варіанту.

QuoteІнфраструктура закритого циклу — ще одна конкурентна перевага сучасних житлових проєктів.

До того ж, як би не просідав ринок, власники квартир занадто завзято відстоюють ціни. Їм принципово важливо виторгувати якомога більше. А про виплати частинами мови і бути не може.

Водночас забудовники уже зараз пропонують заплатити 30%, а суму, що залишилася, розбити на рівні платежі терміном до 5 років і виплачувати її. Переплата у такому випадку, зрозуміло, буде, але не в розмірі вартості двох квартир, а не більше 10%.

Реально, цінно, доступно.

(2) Ком'юніті і блага

Інфраструктура та однорідне соціальне середовище — ось що дозволяє відчувати себе комфортно. Якщо вам непотрібно витрачати по три години на дорогу за покупками і розвагами, переживати за те, куди водити дитину в садочок і де з нею гуляти, та ще й працювати поруч з будинком у зручному коворкінгу — життя набуває яскравих фарб.

Інфраструктура закритого циклу — ще одна конкурентна перевага сучасних житлових проєктів.

Сюди ж — громадський простір, де можна знайомитися з сусідами, нетворкати й отримувати корисні контакти.

(3) Сучасні технології

Це стосується як енергоефективності будинків, так і самих технологій будівництва. Енергоефективні склопакети, утеплювачі, внутрішні перегородки, розумні технології, які стежать за споживанням і налаштовують режим мікроклімату, — усе це вже реалії сучасних житлових проєктів.

Коли мене запитують, чи варто купувати кутову квартиру в новобудові, я кажу, що це питання смаку, видових характеристик і планування. У частині втрат тепла такого катастрофічного значення, як на вторинному ринку, немає.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини