Інтерес покупця до вторинного житла згасає. І хто б що не говорив, міленіалів і зетерів у старі будинки не заманиш.
А старше покоління, яке звикло мислити трохи більш раціонально, дивиться на якість комунікацій, суми платежів за опалення в неутеплених висотках, а також мізерну інфраструктуру. Люди відмовляються від категорії «дешево — доступно» на користь «комфортно» і «ліквідно».
- Читайте також: Чому в Україні не працює класифікація житла
Якщо відкинути очевидні переваги та ризики новобудов, ось що вбиває вторинний ринок уже зараз.

(1) Наявність тривалої розстрочки від забудовника за прийнятними умовами
Термін накопичення на однокімнатну квартиру за умови заробітку в $2 тис. становить від 2 до 4 років залежно від ваших щомісячних витрат. Адже навіть за найпозитивнішого сценарію вам доведеться знімати житло, харчуватися, відпочивати, лікуватися, а також відкладати на квартиру, перш ніж ви зможете приступити до пошуку відповідного варіанту.
Інфраструктура закритого циклу — ще одна конкурентна перевага сучасних житлових проєктів.
До того ж, як би не просідав ринок, власники квартир занадто завзято відстоюють ціни. Їм принципово важливо виторгувати якомога більше. А про виплати частинами мови і бути не може.
Водночас забудовники уже зараз пропонують заплатити 30%, а суму, що залишилася, розбити на рівні платежі терміном до 5 років і виплачувати її. Переплата у такому випадку, зрозуміло, буде, але не в розмірі вартості двох квартир, а не більше 10%.
Реально, цінно, доступно.
(2) Ком'юніті і блага
Інфраструктура та однорідне соціальне середовище — ось що дозволяє відчувати себе комфортно. Якщо вам непотрібно витрачати по три години на дорогу за покупками і розвагами, переживати за те, куди водити дитину в садочок і де з нею гуляти, та ще й працювати поруч з будинком у зручному коворкінгу — життя набуває яскравих фарб.
- Читайте також: Що заважає будівельній галузі в Україні
Інфраструктура закритого циклу — ще одна конкурентна перевага сучасних житлових проєктів.
Сюди ж — громадський простір, де можна знайомитися з сусідами, нетворкати й отримувати корисні контакти.
(3) Сучасні технології
Це стосується як енергоефективності будинків, так і самих технологій будівництва. Енергоефективні склопакети, утеплювачі, внутрішні перегородки, розумні технології, які стежать за споживанням і налаштовують режим мікроклімату, — усе це вже реалії сучасних житлових проєктів.
- Читайте також: Чому вигідно інвестувати в коворкінги
Коли мене запитують, чи варто купувати кутову квартиру в новобудові, я кажу, що це питання смаку, видових характеристик і планування. У частині втрат тепла такого катастрофічного значення, як на вторинному ринку, немає.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора