Робінгуди проти Волл-Стріт 2: битва триває

фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Попри те, що сезон корпоративних результатів у розпалі та багато цікавих звітів великих компаній ще попереду; попри те, що вакцинація триває, але виникають нюанси, і будь-яке суттєве відхилення від графіка може вплинути на ринки; попри те, що Байден із колегами проштовхуватимуть новий пакет фінансової допомоги, і все це може дуже вплинути на ринки, напевно, найцікавішим дійством тижня буде боротьба «робінгудів» і «воллстрітського» істеблішменту, що триває.


Навіть не напевно, а точно, адже понеділок розпочався з атаки на срібло. Ціна на ф'ючерси злетіла більш як на 10%, і це точно не раптовий стрибок попиту з боку виробників сонячних батарей.

Важко сказати, чим це все закінчиться, адже срібло — це не нікому не потрібний GameStop, який ні на що не впливає, про який ще нещодавно мало хто чув і який навіть якщо зникне, то й добре. Срібло — метал, який використовують багато індустрій, і не беруся припустити, що буде, якщо ціна на нього злетить у рази.

Загалом ситуація цікава, але наслідки від дій «робінгудів» ринок оцінює по-різному. Наприклад, Goldman Sachs вважає, що проблеми будуть, оскільки попри те, що багато фондів позакривали короткі позиції, ліквідувавши для цього багато довгих, ступінь закредитованості інвестиційної індустрії й далі залишається на рівні історичних максимумів. А, як ми добре знаємо, причина всіх криз — це борг!

З іншого боку, Deutsche Bank провів серед своїх клієнтів бліцопитування, попросивши оцінити за шкалою від 0 до 10, наскільки високим є ризик того, що «робінгуди-реддіти» загрожують усьому ринку та фінансовій стабільності загалом. Так от, чіткої відповіді немає.

Голоси розподілилися практично рівномірно по всій шкалі: кількість нулів дорівнювала кількості десяток, а найбільше — двійок і сімок. Тобто якщо запитати, якою є відповідь інвесторів, то от вам відповідь: (¯ \ _ (ツ) _ / ¯).

Хоча в деяких питаннях інвестори проявляють єдність. Багато з найбільших воллстрітських банків підтвердили, що роздрібні інвестори є важливими і їх не можна скидати з рахунків. А вже наскільки важливими є роздрібні інвестори, пов'язані однією метою та скуті однією соціальною мережею, годі й говорити!

І відрадно, що багато великих гравців знову заговорили про фундаментальні речі, закликаючи колег по індустрії фокусуватися на «масштабній картині» та ухвалювати рішення, ґрунтуючись на справді важливих макро- й мікрочинниках, як-от вакцинація, відсоткові ставки, інфляція, торгові війни, виручка, прибуток, грошові потоки та борги.

Нічого не скажеш — «золоті слова», і не сумніваюся, що із часом ринок обов'язково повернеться до фундаментальних джерел. Ну а поки що спостерігаємо за війною багатих і бідних і чекаємо на нові грандіозні битви. Хто готовий бездумно ризикнути, може навіть узяти участь!

Гарного тижня та вдалих інвестицій!

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора