Єврокомісія та найвпливовіші держави-члени ЄС закликають посилити санкцій проти росії, зокрема знизити ціновий ліміт на російську нафту до $45 за барель із поточних $60. Водночас ідею досі не підтримують деякі країни-члени та партнери ЄС з G7.
«Ми готові чинити більший тиск на росію з європейського боку та сподіваємося, що інші партнери будуть готові наслідувати цей приклад», – заявила речниця Єврокомісії Анітта Хіппер.
Про це пише Financial Times.
Чи може ЄС знизити ціновий ліміт на російську нафту
Брюссель хоче ще більше вдарити по економіці росії, зокрема, обмежити ціни на експорт російської сирої нафти із $60 до $45 за барель, оскільки нафтосектор є одним з найбільшим джерел доходів для фінансування війни в Україні.

Водночас ця ідея ще не переконала всіх 27 країн-членів ЄС та його партнерів з G7.
На зустрічі міністрів фінансів G7 Канада, що головує на заході, запропонувала включити до спільної заяви за результатами зустрічі чітке формулювання про посилення ліміту цін на нафту рф.
Цю пропозицію підтримали ЄС та його країни-члени, що входять до G7 – Франція, Німеччина та Італія, а також Велика Британія. Водночас на прохання міністра фінансів США Скотта Бессента заяву про нафту так і не включили до комюніке, кажуть джерела FT.
Врешті у заключному комюніке країни-учасниці саміту погодили формулювання, яке зобов’язує країни G7 «продовжувати вивчати всі можливі варіанти, включаючи варіанти максимізації тиску, такі як подальше посилення санкцій», якщо не буде домовленостей про припинення вогню.
За словами чиновників ЄС, країни, які раніше неохоче підтримували ідею посилити ліміт на російську нафту, такі як Угорщина та Греція, зараз розглядають таку можливість.
Нагадаємо, у фінальній заяві лідери G7 також підтвердили, що суверенні активи росії у їхніх юрисдикціях залишатимуться замороженими, поки росія не припинить свою агресію та не заплатить за збитки Україні.
«Ми погоджуємося, що мобілізація приватного сектору буде важливою для відновлення та реконструкції України, витрати на яку, за оцінками Світового банку, сягнуть $524 млрд протягом наступного десятиліття», – йдеться в комюніке.
До цього Європейський Союз запропонував G7 знизити граничну ціну на російську нафту, що транспортується морським шляхом, до $50.