Facebook Pixel

Підсумки тижня: крах біткоїна та мільярди на продажу вакцин

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Тиждень, що минає, запам'ятається, насамперед, різким падінням курсу біткоїна, який подешевшав на 30% у середу. Втім, за підсумками дня втрати склали близько 14%, адже покупці стали активно купувати криптовалюту «на дні», вважаючи курс вкрай привабливим.

Падіння відбулося після появи повідомлень про нові обмеження в КНР, де заборонили фінансовим установам і компаніям надавати послуги, пов'язані з криптовалютою та використовувати цифрові активи як засоби платежу. Ця інформація спровокувала паніку серед інвесторів, яка призвела до масштабних ліквідацій маржинальних позицій.

Насправді це рішення важко назвати несподіваним, адже китайський уряд готується найближчим часом запустити цифровий юань і таким чином розчищає шлях для державної криптовалюти. Перші випробування цифрового юаня пройшли ще у 2020 році, а повноцінний старт очікується до початку зимових Олімпійських ігор.

Згідно з дослідженням People's Vaccines Alliance, за час пандемії 9 людей стали мільярдерами завдяки продажам вакцин проти COVID-19. Відразу кілька місць у цьому списку займають представники Moderna: гендиректор і три співзасновника компанії. У 2020 році акції Moderna виросли на 123%, а за підсумками першого кварталу виручка від реалізації вакцин склала $1,7 млрд.

Тим часом деякі країни, на кшталт Індії та Непалу, продовжують відчувати сильну нестачу препаратів. Учасники глобального саміту G20 з питань охорони здоров'я розглядають доступні варіанти щодо зміни ситуації в кращий бік за рахунок усунення монопольного контролю за препаратами.

Долар дешевшає на валютному ринку після нетривалого зміцнення. Справа в тому, що у свіжих протоколах квітневого засідання Федеральної резервної системи США містилася інформація про те, що деякі вищі чиновники відомства допускають можливість скорочення стимулів у разі появи ознак відновлення економіки.

Інвестори бурхливо відреагували на цю інформацію, адже ще минулого місяця глава ФРС Джером Пауелл заявив, що час для обговорення змін у політиці ще не настав. Проте після більш слабких, ніж очікувалося, даних з ринку праці, опублікованих у четвер, американська валюта знову почала дешевшати, але все ще торгується значно вище тримісячного мінімуму, якого вдалося досягти напередодні.

Нафта дешевшає після того, як з'явилися новини про прогрес у переговорах про зняття санкцій з Ірану. Представники Великої Британії, Франції та Німеччини висловлюються обережно та вважають, що успіх усе ще не гарантований, але нафтовий ринок уже реагує негативно. Справа в тому, що недавні заходи ОПЕК+ з балансування попиту та пропозиції були зроблені в умовах обмежень на експорт іранської нафти.

Крім того, зберігаються побоювання стосовно попиту на паливо в країнах із великим населенням, таких як Індія, де дві третини тестів на коронавірус дають позитивний результат. Ці цифри свідчать про збільшення темпів поширення коронавірусу та ставлять під сумнів швидке повернення до звичного життя.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора