Facebook Pixel

Огляд ринків. Інвестори стежать за нафтою та інфляцією, а гривня поки що залишається стабільною

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Другий тиждень місяця традиційно спокійний щодо новинного фону. Однак у світі наростають інфляційні побоювання, і ми бачимо, як активно втрачають у ціні американські індекси. Під таким тиском у фокусі інвесторів будуть не стільки статистичні релізи, скільки вербальні драйвери: хто що сказав про інфляцію. Крізь таку призму сприйняття ринку вже у вівторок, 11 травня, інтерес можуть викликати виступи членкині Ради управителів ФРС Лейл Брейнард, президентки ФРБ Сан-Франциско Мері Делі та президента ФРБ Нью-Йорка Джона Вільямса.

На тлі кібератак волатильним для ринку енергоресурсів США буде щомісячний огляд ринку нафти від ОПЕК. Крім того, тримаємо у фокусі коментарі щодо ситуації з Colonial Pipeline. Жертва зламу, та сама Colonial Pipeline, заявила, що вручну керує сегментом своєї найважливішої паливної артерії й розраховує істотно відновити всі послуги до вихідних.

Зараз східне узбережжя США перебуває під загрозою «тимчасового, але серйозного браку» палива внаслідок кібератаки, що спричинила закриття трубопроводу. Brent не досягнула максимальних рівнів березня 2021 року в $71,30 за барель, але на тлі волатильності й нервовості на ринку енергоресурсів, що зростають, це може статися вже поточного тижня.

З-поміж інших новин тижня важливими будуть дані щодо інфляції в Китаї, які також мають бути опубліковані у вівторок. Звіт про індекс споживчих цін у США в середу, як очікується, покаже, що у квітні ціни продовжили зростання. Важливим є також виступ керівника Банку Англії Ендрю Бейлі в середу. Перша половина тижня задасть тон і щодо золота з прицілом зростання до $1880 за тройську унцію.

У четвер, 13 травня, відбудуться виступи члена Ради управителів ФРС Крістофера Уоллера та президента ФРБ Сент-Луїса Джеймса Булларда. Опублікують також ціни виробників США за квітень, і чекаємо на ставки ЦБ Мексики, Сербії, Філіппін.

У п'ятницю, 14 травня, США опублікують таку статистику:

  • роздрібні продажі за квітень;
  • промвиробництво за квітень;
  • попередній індекс споживчих настроїв від Мічиганського університету за травень.

Додатково цього дня чекаємо на виступ президента ФРБ Далласа Роберта Каплана, а також ставки ЦБ Перу, Чилі, Уругваю. S&P Global Ratings опублікує рейтинги Буркіна-Фасо, Ізраїлю, Ісландії, Нідерландів; Fitch Ratings — рейтинги Азербайджану та Португалії. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Латвії та Хорватії.

Для гривні зовнішнє новинне тло є незначним, адже на національну валюту впливають чинник монетарної політики, чинник попиту та пропозиції валюти, а також сезонний чинник посівних. Поки що динаміка гривні буде стабільною з курсом продажу в середньому по Україні в межах 27,7 — 27,9 за долар.

Коронавірус не відступає лише в Індії, і це можна назвати осередком бід регіону, але щодо побоювань його поширення по всьому світу поки що не йдеться. У біржовому світі ця тема не вщухає, адже будь-яке повідомлення про розроблення нової вакцини, темпи виробництва тощо провокує коливання акцій компаній. Так, акції Novavax впали на торгах у США в понеділок після того, як компанія оголосила про те, що не планує подавати заявки на отримання дозволу на використання вакцини проти COVID-19 у США та Європі до третього кварталу.

ЄС завершив попередні переговори про отримання до 200 млн доз вакцин. З позитивних новин варто зазначити, що США дозволили робити щеплення вакциною Pfizer/BioNTech дітям віком від 12 до 15 років. І хоча захворювання в дітей зазвичай протікає легше, вони можуть поширювати хворобу, до того ж кількість випадків захворювання серед дітей у США зростає.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора