Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зростання ВВП України відбуватиметься за рахунок малих міст

Генрі Штеренберг
Президент World Trade Center Kyiv
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Експерти Міжнародного валютного фонду прогнозують приріст українського ВВП на 4% у 2021 році.

Про це йдеться у прогнозі МВФ, опублікованому цього тижня. Це звучить обнадійливо, якщо не брати до уваги те, що експерти того ж фонду очікують зростання світової економіки на 6% у 2021 році. Тому це не така вже і чудова новина, як про це говорять у ЗМІ. Замість цього нам варто говорити про те, що ми відстаємо від решти світу на 2%.

І ось вражаюче порівняння: ВВП США, що становить $22 трлн, зросте на 6% або на $1,32 трлн, розмір ВВП України у $150 млрд, з приростом у 4% у 2021 році, сприятиме зростанню економіки на $6 млрд. І цим все сказано! (Нічого додати!)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

То завдяки чому Україні чекати на економічне зростання?

Я бачу потенціал для економічного росту в регіонах і громадах на місцях. Через низку політичних і ділових непорозумінь великі міста України наразі є менш привабливими для стратегічних партнерів чи інвесторів. А такі міста як Бердянськ, Черкаси, Івано-Франківськ, Полтава і ще кілька десятків, так, і справді прагнуть спробувати нові механізми для відновлення місцевих економік.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Хто багато подорожував Україною, може засвідчити, що 95% нерухомості країни потребує знесення і відновлення. В районних центрах реконструкція міст не почалася. Це прекрасна можливість! 30-річні зусилля місцевих органів влади із залучення капіталів, проєктів, людських ресурсів, компаній і молоді зазнали поразки і тому вони відкриті до нових ідей для розвитку.

Ця ідея насправді не нова — вона проста, резонна і перевірена. Будь-яке місто, яке прагне створити цикл сталого економічного зростання, має використовувати підхід «знизу вгору», а не підхід «зверху вниз», який застосовується в Україні протягом десятиліть.

Іншими словами, ключовим моментом є проведення місцевої кампанії, яка об'єднає уряд, бізнес і місцеві громади на низовому рівні.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини