Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Сезон корпоративних результатів на піку: чи не повторять BigTech долю Netflix

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Цього тижня збереться комітет ФРС із монетарної політики, також на нас чекають корпоративні результати суперзірок: Microsoft, Amazon, Apple, Facebook, Google й Tesla. Чим ще запам'ятається тиждень?


У вівторок і середу на своє чергове засідання збереться Комітет ФРС із монетарної політики (FOMC). З огляду на те, що місяцем раніше його члени досить твердо заявили, що до 2023 року ставки ніхто підвищувати не збирається, то й чекати на щось подібне на прийдешньому засіданні нереалістично.

До того ж голова ФРС Пауелл нещодавно від себе додав, що коли його відомство ухвалить рішення щодо посилення монетарної політики, то починатимуть зі скорочення обсягів щомісячного викупу облігацій, який зараз перебуває на рівні $120 млрд на місяць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Та й колеги Пауелла останнім часом неодноразово заявляли, що про жодне посилення не йдеться й будь-які кроки в цьому напрямку були б небезпечними та передчасними з огляду на високий рівень невизначеності, пов'язаний насамперед із пандемією.

Усе це так, але, з іншого боку, вакцинація успішно «крокує країною», а економічні індикатори просто кричать про те, що економіка на порозі буму.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Кількість нових заявок із безробіття в США минулого тижня досягла мінімуму з часів початку пандемії, роздрібні продажі в березні зросли на 10%, PMI (індекс закупників, який випереджає макроекономічний індикатор) як у сфері виробництва, так і у сфері послуг б'є всі рекорди, сягнувши історичного максимуму. Та й інфляція вже вище за 2%.

Але попри всі подібні дані ФРС, на думку Волл-стріт, найімовірніше, визнає, що економіка відроджується, назве інфляцію тимчасовою й заявить, що ринок праці ще далекий від повного відновлення.

З огляду на це Пауелл, як очікується, традиційно заявить, що «потрібен час» перш ніж почати коригувати програму викупу облігацій. А от якщо відмінні макроекономічні дані все-таки вплинуть на ФРС і в промові Пауелла прозвучить щось нове, то, безумовно, це «щось» матиме значний вплив на ринки.

Чесно кажучи, такий розвиток подій видається малоймовірним, хоча потрібно дочекатися середи, коли Пауелл проведе підсумкову пресконференцію. Тоді все й дізнаємося.

Сезон корпоративних результатів на піку. Сезон корпоративних результатів триває, і до кінця минулого тижня відзвітували вже 25% із S&P 500, якщо міряти за капіталізацією.

За даними Credit Suisse, 83% компаній, що відзвітували, перевершили очікування та прогнози аналітиків за рівнем чистого прибутку. Загалом же фактичні результати перевищують прогнози на 23,1%.

Цього тижня на нас чекають суперзірки: Microsoft, Amazon, Apple, Alphabet, Facebook, Google, Tesla, Boeing, Сaterpillar і ще багато інших відомих імен.

У випадку BigTech цікаво, чи не повторять вони долю Netflix, яка не виправдала очікувань інвесторів минулого тижня. Для багатьох компаній причини тривоги переважно криються в тому, що нинішні результати порівнюють із торішніми, на які значно вплинули карантини, що піднесли stay-at-home компанії до небес, а також у надто завищених оцінках, які вимагають підкріплення у вигляді блискучих результатів. Просто хороших може бути недостатньо...

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини