Facebook Pixel

Підсумки тижня: ігри в кальмара на криптовалютному ринку

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Високі ціни на пальне зберігаються, внаслідок чого вся увага була прикута до зустрічі ОПЕК+. Перед попередньою зустріччю представники основних споживачів — США, Індія, Японія та інші держави — намагалися переконати країни-експортерів підвищити обсяг нафти, що видобувається. Проте організація ухвалила рішення зберегти нинішню активність без змін і не планує щось змінювати в листопаді. Країни-учасниці ОПЕК вважають, що ринок і так добре збалансований. Президент США Джо Байден називає цю ситуацію неправильною та натякає на можливому виникненні конфліктної ситуації. Втім, якщо його попередник Дональд Трамп в аналогічній ситуації загрожував ОПЕК+ санкціями, то Байден поки що цього не робить.

Вартість акцій біотехнологічної компанії Moderna знизилася на 12,5% після публікації фінансового звіту. Учасників ринку не влаштували цифри з продажу вакцини від COVID-19. Якщо раніше менеджмент очікував постачання вакцини за 2021 рік в обсязі 0,8-1 млрд доз, то згідно з оновленим планом компанія поставить близько 0,7-0,8 млрд доз. Загалом у третьому кварталі 2021 року компанія заробила 5 млрд доларів, тоді як в аналогічному періоді минулого року ця цифра становила лише 157 млн доларів.

На криптовалютному ринку відбувся ще один великий ексцес. Розробники вирішили запустити токен SQUID, названий на честь гучного корейського серіалу «Гра в кальмара». За добу його вартість зросла на 2280%. Повідомлення в ЗМІ підігрівали інтерес до монети. Але інвестори надто пізно дізналися про один важливий нюанс — продати токен можна лише за наявності другого токена від тих самих розробників. Саме через неможливість продати SQUID ціна зростала настільки швидкими темпами – його просто ніхто не продавав. Одночасно сайт і соцмережі проєкту припинили працювати, а розробники вивели близько 13 млн доларів, які заплатили інвестори за SQUID. Представники майданчика, де торгувалася монета, заморозили всі рахунки, пов'язані з розробниками, але надто пізно – гроші встигли вивести у сервіс мікшування, щоб заплутати сліди.

Ілон Маск опублікував у своєму twitter-акаунті зображення космонавта, що прилетів на місяць і знайшов затонулий корабель вікінгів із підписом «Так, навіть на місяці». Це слугувало короткочасному зльоту нікому не відомих криптовалют, у назвах яких було наявне слово «вікінг» — Viking Chain і Spave Viking — більш ніж у п'ять разів.

Найближчими днями відбудеться розміщення акцій індійської платіжної компанії Paytm, яка була оцінена у 20 млрд доларів. Це розміщення має стати найбільшим в історії країни. Найпримітнішим фактом є підтримка компанії такими гігантами, як Berkshire Hathaway та Alibaba. Онлайн-платежі та цифрові позики в Індії стрімко зростають, що в сукупності з величезним населенням і репресіями КНР проти власних технологічних гравців, сприяє підвищеному інтересу інвесторів до індійських компаній.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора