Facebook Pixel

Багатший за Безоса на $90 млрд. Найзаможнішою людиною в історії став засновник Tesla Маск

Американський підприємець, глава Tesla та SpaceX Ілон Маск уже скоро може стати першою людиною на планеті з власними статками в розмірі $300 млрд. А ринкова капіталізація його автомобільної компанії вже перевищила $1 трлн. Стрімкому зростанню оцінки Tesla посприяла звітність компанії за останні квартали, а також повідомлення про те, що мережа автопрокату Hertz замовила 100 тис. електрокарів автовиробника.

Наразі, за даними рейтингу Bloomberg Billionaires Index, Маск посідає перше місце з результатом $287 млрд. Одразу за ним, але з відставанням на $91 млрд, розташувалася колись найбагатша людина світу, засновник Amazon і Blue Origin Джефф Безос ($196 млрд).

У кого з мільярдерів грошей більше. Фото: Bloomberg

У кого з мільярдерів грошей більше. Фото: Bloomberg

Загалом за день акції Tesla злетіли на 12,7% на новині про замовлення Hertz.


Динаміка росту акцій Tesla. Фото: FactSet

Динаміка росту акцій Tesla. Фото: FactSet

Одноденне зростання статків Маска стало найбільшим за всю історію Bloomberg Billionaires Index і за обсягом дорівнює чистому капіталу індійського бізнесмена Азіма Премджі, який має $38,4 млрд і посідає 34-те місце в рейтингу найбагатших людей у світі.

Власні статки Маска наразі є настільки великими, що перевершили ринкову капіталізацію другого за величиною автовиробника у світі Toyota, який оцінюється приблизно у $283 млрд. До речі, Tesla вперше обігнала Toyota за вартістю в липні 2020 року й посіла перше місце в рейтингу найдорожчих автовиробників.

Додатково. Днями американський сервіс прокату автомобілів Hertz зробив замовлення в Tesla на 100 тис. електрокарів Model 3 на загальну суму $4,2 млрд до кінця 2022 року, яке стало найбільшим разовим замовленням на закупівлю електрокарів.

На початку жовтня компанія Маска відзвітувала про результати за третій квартал року. Автовиробнику вдалося поставити клієнтам рекордні 241 300 автівок, випустити – 237 823 одиниці. Якщо порівняти зазначені показники з минулорічними, обсяги збільшилися на 72%.

Контекст. У Morgan Stanley спрогнозували, що Маск стане першим у світі трильйонером саме завдяки SpaceX, а не розкрученому виробнику електромобілів Tesla.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉