Американський бізнесмен і співзасновник PayPal Пітер Тіль колись сказав: «Смерть – це проблема, яку можна розв'язати». Схоже, найбагатша людина у світі Джефф Безос із цим згоден. Цього тижня він інвестував кошти в Altos Labs – молодий стартап, метою якого є зупинення старіння. Скільки саме грошей він вклав, не розкривається.
Як повідомляє CBSNews, Altos робить ставку на біологічне перепрограмування — технологію омолодження клітин у лабораторії. Вчені вважають, що цей метод має великий потенціал для лікування втрати зору, травм спинного та головного мозку, а також інших вікових тілесних дегенерацій.

Здається, питання продовження життя є одним із пріоритетних для Безоса. Торік у листі до акціонерів Amazon він процитував слова британського біолога-еволюціоніста Річарда Докінза: «Запобігання смерті — це те, над чим вам потрібно працювати... Якщо живі істоти цього не робитимуть, не працюватимуть активно, щоб запобігти цьому, вони в кінцевому підсумку зіллються зі своїм оточенням і припинять існування як автономні істоти. Саме це відбувається, коли вони помирають».
За офіційними даними, мультимільярдер володіє частками в декількох інших стартапах, які проводять клітинні дослідження, включно з Nautilus Biotechnology, Sana Biotechnology, Denali Therapeutics і Juno Therapeutics.
Нір Барзілай, директор Інституту досліджень старіння Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку, очікує, що цього року в науку, яка продовжує життя, буде інвестовано $4,5 млрд.
Додатково. Altos з'явився навесні 2021 року. Відтоді компанія не припиняла зростання, переманюючи до себе провідних світових вчених. Наразі там працюють:
- Шинья Яманака – Нобелівський лауреат, який і відкрив перепрограмування. Наразі очолює наукову раду Altos;
- Стів Хорват – вчений із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, який розробив «біологічний годинник», що вимірює зміни в ДНК людини й може передбачити, як довго вона проживе;
- Хуан Карлос Ізпісуа Бельмонте – професор Католицького університету Мурсії (Іспанія) та Інституту Солка, скандально відомий тим, що взяв участь у створенні химерного ембріона мавпи та людини.
Окрім Altos технологіями перепрограмування також займається низка інших стартапів, з-поміж яких Life Biosciences, Turn Biotechnologies, AgeX Therapeutics і Shift Bioscience. Однак і досі жоден із них не досягнув рівня, на якому справа дійшла б до клінічних випробувань на людях.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям