Facebook Pixel

Підсумки тижня: дефолт китайського забудовника та подальше зростання цін на нафту

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

На тижні, що минає, інвестори вкрай уважно стежили за розвитком історії з китайським девелопером Evergrande Group. Бізнес забудовника не лише дуже тісно пов'язаний з економікою Китаю, але й зачіпає глобальну економіку: Evergrande є найбільшим споживачем сировинних товарів, що використовуються для створення інфраструктури. Через те за долею компанії зараз спостерігають у всьому світі, оскільки її дефолт матиме серйозні наслідки. Поточного тижня Evergrande має виплатити за облігаціями $83,5 млн і ще $47,5 млн наступного. Якщо цього не відбудеться впродовж 30 днів, буде оголошено дефолт. У Wall Street Journal із посиланням на китайських чиновників повідомили, що Пекін просить місцеві органи влади готуватися до ймовірного краху забудовника.

У ФРС повідомили про плани скоротити скупку активів у рамках програми стимулів уже найближчими місяцями. Водночас взятися за підвищення відсоткової ставки там планують уже у 2022 році. Тон регулятора виявився рішучішим, ніж від нього очікували учасники ринку, унаслідок чого долар почав зміцнюватися проти валют розвинених країн. У ФРС зазначили, що попри затримку відновлення деяких секторів економіки внаслідок нового сплеску захворюваності на COVID-19, макроекономічна ситуація й далі поліпшується. За збереження поточних темпів оголосити про скорочення стимулів можуть уже в листопаді.

Вартість нафти збільшується рекордними темпами завдяки попиту, що зростає. На поточному тижні прискорення котируванням додадуть більші, ніж очікувалося, скорочення запасів у США. За даними Управління енергетичної інформації США, запаси сировини знизилися на 3,5 млн барелів до мінімуму із жовтня 2018 року. Як додаткову причину варто назвати обмеження постачань нафти з Мексиканської затоки. Найбільший незалежний нафтотрейдер Vitol Group очікує зростання попиту на нафту взимку ще на 0,5 млн барелів на день на тлі енергетичної кризи, пов'язаної з дефіцитом газу. Криза змушує звертатися до інших видів палива. За оцінкою компанії, це може призвести до зростання цін вище за $80 за барель. В інвестиційному банку Goldman Sachs дають схожі прогнози, особливо в разі холоднішої, ніж зазвичай, зими.

У Європі спостерігається справжня енергетична криза: підприємства змушені припиняти роботу через занадто дорогий газ. Дефіцит газу пов'язаний із високим глобальним попитом: низка великих азійських країн переходить на чистіші види палива та збільшує закупівлю блакитного палива. Водночас коронавірус сприяв перебоям у роботі основних виробників СПГ, який постачається в регіон. Зараз газ продається приблизно за $1200 за тонну, тоді як зріджений нафтовий газ — за $750. Саме бажання споживачів заощадити і придбати зріджений нафтовий газ зараз сприяє зростанню цін на нафту. В ОПЕК+ планують скористатися ситуацією і збільшити обсяги видобутку, проте для позитивного впливу на ціни може знадобитися тривалий час.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора