Facebook Pixel

Огляд ринків. Гривні Америка не важлива

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Тиждень із 20 вересня важливий для інвесторів як тригер щодо подальших дій центробанків у всьому світі. У понеділок і вівторок новинне тло буде помірне, а вже в середу ми дізнаємося про готовність Федеральної резервної системи США змінювати монетарну політику.

Українська гривня поточного тижня збереже перебування в середніх межах 26,6 — 27 гривень за долар США. Зовнішні чинники не стануть більш вагомі, ніж рішення НБУ про підвищення ставки до 8,5%.

Відзначимо, що безпосередньо під час засідання ФРС США 21 — 22 вересня не буде оголошено про початок згортання викупу облігацій. Але світова інвестиційна спільнота дослухатиметься до сигналів регулятора і його голови Джерома Пауелла щодо майбутнього економіки. ФРС у ці дні опублікує нові квартальні прогнози з економіки та процентних ставок на період до 2024 року. Довгострокові прогнози можуть підтримати зростання долара США у світі до нових максимальних значень 94 — 94,6, які останнього разу були у вересні 2020 року. Більш імовірно, що центробанк США оголосить про згортання стимулів у листопаді поточного року, а у 2023 році двічі підвищить ставку із кроком по 25 базисних пунктів. Такі оцінки не дають однозначного орієнтира щодо динаміки долара, золота або криптовалюти на найближчі дні, але можуть задати тренд для інвесторів на рік уперед.

Поточного тижня відбудуться такі значущі події.

У понеділок, 20 вересня, розпочне роботу Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні, а також буде озвучено рішення щодо ставки ЦБ Пакистану.

У вівторок, 21 вересня, ми дізнаємося про зміну кількості новобудов у США за серпень, що продемонструє економічну активність країни та може, зокрема, сприяти зростанню долара США. Організація економічного співробітництва і розвитку в цей день опублікує оновлені прогнози щодо найбільших економік світу. Серед рішень щодо ставок будуть озвучені настрої центробанків Угорщини, Індонезії, Швеції, Парагваю.

У середу, 22 вересня, буде оголошено рішення щодо ставки ФРС США, а пізніше відбудеться пресконференція голови Джерома Пауелла. Увечері цього ж дня очікуємо на ставку Банку Японії.

У четвер, 23 вересня, США опублікують попередній PMI обробних галузей від Markit за вересень, а також індекс випереджальних економічних індикаторів за серпень. Також вийде економічний бюлетень ЄЦБ. Окремо варто звернути увагу на вибори в Німеччині: в четвер пройдуть фінальні дебати шести кандидатів на пост канцлера Німеччини напередодні виборів 26 вересня.

Серед рішень щодо монетарної політики ми чекаємо на ставку Банку Англії, ЦБ Бразилії, Норвегії, Тайваню, Туреччини, Філіппін, Швейцарії, ПАР.

П'ятниця цього тижня буде важлива з політичного погляду, оскільки Пауелл відкриє захід «ФРС слухає», присвячений перспективам відновлення після пандемії. А також відбудеться перший саміт четвірки в очному форматі: президент США Джо Байден прийме в Білому домі лідерів Австралії, Індії та Японії.

Проблеми навколо коронавірусу все ще актуальні. І можна очікувати, що скоро світ повернеться до домашнього режиму роботи та навчання. Хоча середня летальність внаслідок захворювання становить 2,1%, ситуація із захворюваністю все ще не вирішена. У всьому світі медики бояться повторних заражень навіть за умови вакцинації.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора