Огляд ринків. Ядерна угода та страхи Європи

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Цбого тижня, з 21 по 25 червня, фінансовий світ перебуватиме під тиском кількох історій: зрив переговорів щодо ядерної угоди Ірану та США, низька активність населення Франції в передвиборному голосуванні, потенційні санкції США щодо Росії, нестабільність динаміки захворюваності на COVID-19 в усьому світі, а також побоювання тотальних розпродажів на фондових ринках США, Європи, Азії. Україна ж упевнено рухатиметься в межах впливу сезонних чинників і монетарної політики НБУ. Жодних форс-мажорів на валютному ринку найближчого тижня не очікуємо. Середній курс продажу готівкового долара США коливатиметься навколо показника у 27 гривень.

Увесь світ нині обговорює той факт, що ультраконсервативний священнослужитель Ебрагім Раїсі переміг на президентських виборах в Ірані, що потенційно ускладнює зусилля світових держав щодо відновлення ядерної угоди, яка може призвести до повернення Ісламської Республіки на світові нафтові ринки. Хоча Раїсі раніше заявляв, що збереже ядерну угоду, яку допоміг укласти колишній президент Хасан Рухані, він також вказав, що не хоче перетворювати її на основу зовнішньої політики Ірану. Наступного дня після обрання Раїсі дипломати перервали шостий раунд переговорів у Відні, залишивши суттєві прогалини для виправлення шестирічної угоди. Нафта продовжить дорожчати в усьому світі, і це вплине на динаміку цін на бензин в Україні, які підвищаться. Brent доходитиме до $78–80 за барель.

Євро на початку тижня перебуватиме під тиском останніх новин щодо виборів у Франції. Екзитполи свідчать, що президент Еммануель Макрон та лідер ультраправих Марін Ле Пен у першому турі регіональних виборів у Франції показали себе гірше, ніж очікувалося. Це розчарувало двох основних претендентів на президентську гонку 2022 року. Явка була на рекордно низькому рівні (за оцінками, в неділю — 32%). А одне нещодавнє дослідження виявило, що багато громадян навіть не знали, для чого були вибори.

Європейські фондові ринки збираються приєднатися до розпродажу, оскільки прибутковість казначейських облігацій впала. З початку поточного тижня ринки Азії різко знизилися, особливо сильно продавалася Японія після падіння американських акцій у п'ятницю та через те, що 30-річна ставка казначейства уперше з лютого опустилася нижче 2%. Це спричинили «яструбині» коментарі президента ФРБ Сент-Луїсу Джеймса Булларда, який у понеділок знову виступав на віртуальному заході разом із президентом ФРБ Далласа Робертом Капланом.

Ситуація з COVID-19 нестабільна. Серед останніх гучних обговорень у центрі уваги — уряд Великобританії, який дав зрозуміти, що збереже обмеження на поїздки за кордон, а міністр юстиції Роберт Бакленд заявив, що «нормальних» свят «не буде» цього року через збільшення кількості випадків захворювання на COVID-19. Коментарі Бакленда вказують на зростання стурбованості з приводу третьої хвилі пандемії у Великобританії, незважаючи на одну з найбільш агресивних програм вакцинації у світі. Ці зауваження — удар по авіакомпаніях і збільшенню кількості членів парламенту з боку керівної Консервативної партії, які вимагають від уряду ослаблення обмежень.

Серед статистичних релізів на поточному тижні в центрі уваги будуть такі: в понеділок, 21 червня, президент Європейського центробанку Крістін Лагард виступить у Європарламенті. У вівторок, 22 червня, дізнаємося про динаміку продажів на вторинному ринку житла США в травні. У середу, 23 червня, центральні банки Грузії, Таїланду, Чехії оголосять свої рішення щодо ставок. У четвер, 24 червня, ФРС опублікує результати стрес-тестування найбільших банків США. П'ятниця, 25 червня, буде порівняно спокійною на новинні тригери.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора