Цікавий початок тижня ... Японський Nikkei у понеділок втратив більше трьох відсотків, ф'ючерси на основні європейські та американські індекси теж у червоному. Прибутковість американських державних облігацій падає, а по тридцятирічних паперах знизилася нижче 2%, чого не було з лютого. Крива прибутковості вирівнюється, прибутковість облігацій перевищила прибутковість ринку акцій. А долар почав зміцнюватися. Нафта і золото поступово повертають втрачене минулого тижня, в той час як криптовалюти продовжують втрачати. Ось так виглядає картина фінансового світу після рішень, ухвалених FOMC минулого тижня. Цілком ймовірно, що на цьому тижні на нас може чекати зростання волатильності. Схоже, що так звана reflation trade відсувається на задній план і технологічні компанії знову стають привабливими.
Багато чого залежатиме від керівництва ФРС. На цьому тижні, починаючи з вечора понеділка, передбачаються виступи багатьох членів комітету з монетарної політики, які, сподіваємося, допоможуть краще зрозуміти настрої в середовищі вершителів монетарної політики і скорегувати очікування відповідно.
На цьому тижні нас очікує звіт про рівень PCE (Personal Consumption Expenditure), рівень індивідуальних споживчих витрат, який прийнято вважати головним показником інфляції, на який орієнтується ФРС. Згідно з прогнозом, травневий PCE досягне 3.9% в річному вимірі, що вище 3.6% у квітні. Якщо прогноз виправдається, то це буде найвищий ріст інфляції за рік, починаючи з 2008-го. Базовий PCE, що не включає більш волатильні ціни на бензин та їжу, очікується на рівні 3.4%, що теж більше квітневого 3.1%. І якщо прогноз реалізується, то ми станемо свідками річного зростання, починаючи з 1992-го. Але незважаючи на рекорди, більшість економістів усе ж вважають, що інфляція, викликана дисбалансом попиту та пропозиції, як наслідок швидкого відновлення економіки, носить тимчасовий характер і до кінця року все повернеться в нормальне русло. Залишилося дочекатися і дізнатися, чи виправдаються очікування, адже якщо ні, то матимемо багато цікавих сюрпризів.
У центрі уваги на цьому тижні буде Big Tech. Судовий комітет палати представників повинен голосувати за пакет антимонопольних законів, застосовних для компаній з капіталізацією понад $600 мільярдів, кількість активних клієнтів яких становить або 50 мільйонів чоловік, або 100 тисяч компаній. До таких, звичайно ж, належать Apple, Amazon, Facebook і Google. Також частково під дію деяких законів із пакету може потрапити і Microsoft.
У четвер ФРС планує оголосити результати стрес-тестів американських банків і, як очікується, банки отримають більше автономії в прийнятті рішень про виплату дивідендів і зворотний викуп акцій. Підвищення дивіденду і збільшення обсягів викупу — хороші новини для банків, звичайно ж для тих, хто пройде тести. За оцінками аналітиків, очікується, що частка прибутку, яка використовується для виплати дивідендів, буде збільшена в Bank of America на 138%, Wells Fargo (167%), Goldman Sachs (112%). Тому історія з банками, які непогано виросли з початку року, може бути ще далекою від завершення.
Доброго всім тижня і вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора