Творець глобальних індексів MSCI розмірковує над можливістю запуску продукту на основі криптовалюти, що сприятиме подальшому поширенню цифрових активів. Великі фінансові організації, як-от Mastercard, PayPal і Goldman Sachs, уже тією чи іншою мірою виявляють ініціативу щодо підтримки криптовалют, але вони все ще досить мало використовуються в реальному житті. Цей факт не заважає представникам індустрії залучати фінансування.
Слідом за Coinbase про своє бажання випустити акції заявила біржа Kraken — другий за величиною торговий майданчик у США. Попередньо біржу оцінюють у 10 млрд доларів.
Великі представники «традиційних» фінансів усе ще ставляться до криптовалют з обережністю. Згідно з результатами опитування Bank of America, 81% керівників фондів з активами на суму 667 млрд доларів вважають, що вартість Bitcoin є надмірно високою навіть після нещодавнього падіння котирувань на 40%.
Національний банк України ухвалив рішення зберегти ставку на рівні 7,5%, проте почне потроху згортати антикризові заходи, як-от інструменти довгострокового рефінансування та відсоткового свопа. Раніше у 2021 році регулятор підвищував ставку двічі: на 0,5% у березні та ще на 1% у квітні. Зроблено це було для того, щоб стримати прискорення темпів зростання інфляції.
Представники Федеральної резервної системи також ухвалили рішення залишити параметри кредитно-грошової політики без змін. Зроблено це попри поліпшення ситуації з коронавірусом, який, за заявою регулятора, припинив гальмувати економічне зростання. Знизити ставку планується у 2023 році, але розмови про час можливого згортання масштабної програми з купівлі облігацій (120 млрд доларів на місяць) уже почалися.
Керівник ФРС зазначає, що стимули буде збережено доти, доки не буде значного прогресу на шляху досягнення максимальної зайнятості. Отже, тиск на долар має зберегтися, водночас валюти країн, що розвиваються, отримають можливість для подальшого зміцнення.
Кількість заявок на допомогу з безробіття в США несподівано збільшилася вперше з квітня — показник зріс на 37 тисяч, до 412 тисяч. Утім, економісти вважають, що це тимчасове явище й загальна ситуація на ринку праці надалі поліпшуватиметься. Згідно з прогнозами, рівень безробіття опуститься нижче за 5% до кінця поточного року. Роботодавці активно збільшують наймання працівників на тлі поліпшення епідемічної ситуації, тому настрої на ринку досить позитивні.
Тим часом ситуація в інших країнах залишається важкою. Понад 350 індонезійських медпрацівників, які раніше зробили щеплення китайською вакциною Sinovac, захворіли на COVID-19. Цей факт викликав низку запитань щодо ефективності вакцинації в Індонезії, яка посідає четверте місце за кількістю населення у світі. У країні спостерігався один із наймасштабніших спалахів коронавірусу в Азії — заразилися понад 1,9 млн осіб, а кількість смертей перевищила 53 тисячі.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора