Facebook Pixel

Підсумки тижня: біткоїн у Сальвадорі та безпілотники від Alibaba

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Одна з головних новин тижня, що минає: Сальвадор став першою країною, де запровадили біткоїн як законний засіб платежу. Відтепер ціни на товари можна вказувати в криптовалюті, а самі розрахунки не обкладатимуться податком на приріст капіталу. Ба більше, держава готова приймати податкові платежі в криптовалюті.

Вважається, що ця новина надасть підтримку біткоїну, і він зможе відновити свої позиції після нещодавнього падіння, спричиненого критикою з боку Ілона Маска, який звинуватив майнерів у заподіянні шкоди довкіллю, а також посилення регуляції з боку китайського уряду.

У Китаї вводять жорстку політику щодо майнерів, які використовують електроенергію, вироблену за допомогою вугілля. Тема «зеленого» видобутку криптовалюти стає дедалі актуальнішою. У Сальвадорі вирішили врахувати цей момент і використовуватимуть поновлювану енергію вулканів.

У травні інфляція в Китаї зростала найшвидшими темпами за останні 12 років унаслідок різкого підвищення вартості сировинних товарів: нафти, кольорових металів тощо. Індекс цін виробників досяг 9% у річному співвідношенні, що виявилося набагато вище за квітневі цифри — 6,8%.

Китайський інтернет-гігант Alibaba почав розроблення безпілотних вантажівок для доставки своїх товарів. Перше постачання обсягом 1 тис. вантажівок має відбутися вже у 2022 році. Цей крок можна пояснити загальним трендом: десятки технологічних компаній уже активно працюють над виробництвом систем для безпілотних транспортних засобів.

Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відкликати низку виконавчих указів Дональда Трампа, ухвалених для заборони нових завантажень китайських застосунків WeChat і TikTok. За часів президентства Трампа суди заблокували згадані укази, і вони так і не набули чинності. Новий лідер країни доручив Міністерству торгівлі ще раз вивчити ризики для національної безпеки, які можуть створювати ці програми.

Європейський центробанк ухвалив рішення продовжувати поточну політику й підтримувати вищі, ніж у перші місяці 2021 року обсяги купівлі облігацій. За оцінкою регулятора, програма PEPP (екстрена програма купівлі облігацій) діятиме до березня 2022 року, а її обсяг складе 1,85 трлн євро. Крім того, відсоткову ставку було збережено на рівні мінус 0,5%.

Ціни на нафту досягли дворічних максимумів на тлі відновлення попиту в Європі та США. У дослідженні ANZ Research повідомляється, що в 15 європейських містах пробки досягли максимального рівня з початку пандемії. Міненерго США підвищило прогнози щодо споживання палива влітку — воно має виявитися на 1,3 млн барелів на добу більше, ніж у 2020 році, але все ще на 400 тисяч барелів на добу менше, ніж у 2019 році.

ОПЕК також чекає на поліпшення глобального попиту: за оцінкою представників картелю, у другому кварталі 2021 року він становитиме майже 95,3 млн барелів на добу, у третьому кварталі — 97,9 млн барелів на добу, а в четвертому — 99,8 млн барелів на добу. Ці прогнози створюють передумови для подальшого зростання як вартості нафти, так і похідних продуктів, зокрема бензину.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора