Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Огляд ринків. Гривня ростиме, а світ чекає зростання процентних ставок

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)
Огляд ринків. Фото: Free-Photos / Pixabay

Огляд ринків. Фото: Free-Photos / Pixabay

З 7 по 11 червня світова інвестиційна спільнота перебуватиме в роздумах щодо коментарів Джанет Єллен із приводу більш високих процентних ставок і в очікуванні звіту щодо інфляції в США цього тижня.

Міністр фінансів Єллен зазначила, що президент Джо Байден повинен просувати свої плани витрат, навіть якщо вони спричинять інфляцію, яка збережеться в наступному році. На її думку, «трохи вища» процентна ставка буде плюсом. Також інвестори продовжують оцінювати, чи спричинить ціновий тиск на центральні банки скорочення стимулів раніше, ніж очікувалося. Відзначимо, що індекс S & P 500 у п'ятницю, 4 червня, підвищився до рекордного рівня на підставі звіту про вакансії, який показав зростання найму, але не виправдав очікувань. Це вказує на можливості для постійної підтримки політики.

Основні інвестиційні активи на такому новинному тлі збережуться в списку на купівлю в хедж-фондах. Доти, доки золото торгується вище діапазону $1890 за тройську унцію, зберігається перспектива його подорожчання до рівня $1950. Наступного року можна очікувати досягнення нових цінових рекордів. Нафта Brent відкрила поточний тиждень перевищенням максимальних рівнів січня 2019 року за ціною 72 долари США за барель. Якщо діапазон торгів зберігатиметься на цьому рівні, то перспектива зростання до $78 — прийнятний прогноз на цей червень.

Серед важливих подій зберігається знаменна угода Великої сімки, яка може допомогти країнам збирати більше податків із великих фірм і дозволити урядам стягувати збори з американських технологічних гігантів, зокрема Amazon.com Inc. і Facebook Inc.

Крім того, у світі продовжують поширюватися чутки про те, що відновлення США після пандемії може бути досить сильним, щоб у майбутні тижні стимулювати у Федеральній резервній системі обговорення переговорів про скорочення придбання активів. Трейдери з нетерпінням чекають звіту про індекс споживчих цін у США в четвер, щоб мати більше підказок.

Серед основних подій, на які варто звернути увагу цього тижня, відзначимо такі. Apple проводить свою щорічну всесвітню конференцію розробників (WWDC), щоб анонсувати нове обладнання, програмне забезпечення та налагоджувати співпрацю з розробниками. Подія відбудеться до 11 червня.

Чекаємо на рішення Європейського центрального банку в четвер і на прес-конференцію з президентом Крістін Лагард. У цей же день у Відні мають поновити переговори щодо ядерної угоди з Іраном. Це означає, що в четвер вирішать питання щодо подальшої динаміки цін як на нафту, так і на нафтозалежні валюти. На індекс споживчих цін США чекаємо також у четвер. Саміт лідерів Групи семи стартує в п'ятницю в графстві Корнуолл в Англії.

Серед основних чинників впливу на валютний ринок України влітку 2021 року збережеться питання відносин із Білоруссю. Загалом той факт, що пропозиція валюти на ринку перевищує попит на неї, обіцяє продовження зростання курсу гривні щодо долара і євро. Середній курс продажу готівкового долара США в Україні буде в межах 27,10–27,35 грн.

Глобальна пандемія та ризики від неї різко знижуються: в США реєструється найменша кількість щоденних випадків захворювання COVID-19 з березня 2020 року. Інфікування в усьому світі за минулий тиждень було найменшим за останні три місяці. Незважаючи на цю тенденцію, зростання кількості випадків захворювання від Фіджі до Великобританії нагадує про те, що пандемія не зникне найближчим часом. Міністр охорони здоров'я Великобританії відзначив, що ще занадто рано говорити про те, чи може здійснитися заплановане з 21 червня послаблення правил карантину.

У понеділок в Таїланді почалася масова вакцинація, оскільки в наступному році країна прагне відновлення туристичної діяльності. Індійський штат Махараштра з адміністративним центром Мумбаї починає поетапне послаблення обмежень, оскільки в країні зареєстровано найнижчу кількість випадків від початку квітня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі
Всі новини