Facebook Pixel

Підсумки тижня: акції-меми та ресторани Tesla

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Мем-акції AMC, одні з улюблених паперів спільноти Reddit, продовжують дорожчати: з 25 травня їх вартість зросла більш ніж на 250%, а капіталізація перевищила $ 33 млрд. Це надзвичайно хороший результат компанії, яка ще на початку року була близька до банкрутства. AMC — мережа кінотеатрів, що постраждала внаслідок пандемії. Незважаючи на всі зусилля менеджменту, бізнес продовжує зазнавати збитків. Надії покладають на успішну програму вакцинації, проте дуже ймовірно, що коронавірус назавжди змінив звички людей, які звикли споживати контент за допомогою стримінгових сервісів. Отже, поточне зростання акцій навряд чи буде довгострокове, а інвестори, які вирішили взяти участь у флешмобі та придбали акції в останні кілька днів, можуть зазнати серйозних збитків.

Знаменитий футболіст Девід Бекхем придбав 10 % акцій Lunaz — британської компанії з ремонту електроавто. Це придбання привернуло додаткову увагу до індустрії, що бурхливо розвивається: якщо у 2020 році у Європі було куплено близько 0,5 млн електромобілів, то у 2021-му ця цифра має збільшитися удвічі, до 1 млн.

Мабуть, найвідоміший представник галузі — Tesla подав заявку на реєстрацію товарних знаків у категорії «Ресторанні послуги». Зазвичай подібні кроки роблять лише ті, хто має намір запустити франшизу або відкрити мережу ресторанів по країні, що свідчить про масштабні плани компанії.

Telegram Logo

Ілон Маск знову вплинув на вартість ринкових активів. Цього разу після його твіту про пісню Baby Shark різко подорожчали акції компанії Samsung Publishing (+10 %), яка продюсувала кліп на цю пісню. Тим часом у SEC (Комісії з цінних паперів і бірж США) заявили, що Маск за останні два роки не раз порушував своїми публікаціями у Twitter вимоги суду США. Справа в тому, що у 2018 році Tesla та SEC уклали угоду, згідно з якою глава компанії повинен консультуватися з корпоративними юристами перед публікацією твітів на певні теми. Це мало запобігти зайвому впливу на ціни фондових активів з боку мільярдера. Регулятор закликав Tesla посилити контроль, щоб уникнути подальшої шкоди для акціонерів.

У Google переглянули свою позицію щодо реклами криптобірж: із 3 серпня всі біржі та криптогаманці, що мають ліцензію оператора грошових коштів FinCEN, або ліцензію оператора грошових переказів, або банківську ліцензію, можуть рекламувати свої послуги через майданчик. Реклама ICO, DeFi та інших нерегульованих елементів криптовалютного світу все ще заборонена.

Технологічний сектор негативно відреагував на хороші макроекономічні новини: кількість нових заявок щодо допомоги з безробіття в США знизилася до мінімальної позначки з початку пандемії, а активність у сфері послуг зросла до рекордного рівня. Ці дані можуть мотивувати Федеральну резервну систему скоротити антикризові заходи раніше, ніж очікувалося, з причини побоювання з приводу зростання інфляції.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини