Тиждень, що почався 14 червня, буде помірним за волатильністю, але новин буде багато. Низький попит на валюти, акції, золото та нафту буде спровокований сезонним чинником. Що стосується очікувань щодо монетарної політики США, то через зниження ризиків інфляційного тиску ніхто не чекає, що Федрезерв буде радикальним і поміняє хоч щось. Новинний фон із Англії, незважаючи на велику кількість статистики на цьому тижні, сфокусований навколо рішення щодо скасування зняття обмежень по COVID-19. Крім того, цікавою темою тижня буде інформація, що в цілях стимулювання трансатлантичних відносин Європейський союз і США мають намір вирішити 17-річну суперечку щодо субсидій на літаки. Зі ЗМІ стало відомо, що вчора ввечері (14 червня) під час вечері прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і австралієць Скотт Моррісон узгодили спільні умови угоди про вільну торгівлю між Великою Британією та Австралією.
Не менш вагомим стратегічним фоном зараз є Туреччина. Президент Реджеп Тайіп Ердоган знову знизив курс ліри, на цей раз підтвердивши позицію своєї країни щодо системи протиракетної оборони, придбаної у Росії. Купівля ракет С-400 раніше збентежила союзників з Організації Північноатлантичного договору і призвела до американських санкцій. Новини Ердогана з'явилися відразу після його зустрічі з президентом США Джо Байденом у Брюсселі в понеділок. Після недавнього виграшу стосовно до долара турецька валюта впала майже на 2% порівняно зі вчорашнім максимумом.
В умовах літнього періоду, коли більшість хедж-фондів зафіксували прибуток і пішли на відпочинок, будь-яке новинне тло може бути причиною для помірної волатильності, але не для трендових рішень з купівлі/продажу золота, або масового набору позицій по певній валюті. Ми чекаємо, що в рамках більш оптимістичних прогнозів щодо погоди в світі буде високим попит на нафту. Такий фактор призведе котирування Brent до рівня $78 за барель.
Для України, як і раніше, новинне тло спокійне, і гривні немає чого боятися. Середній курс продажу долара США й євро буде поступово знижуватись, що лякає населення. Ніхто не розуміє, чому динаміка саме така, а повірити поясненням «з телевізора» не можуть. Тому поки що купувати долари не будуть через припущення, що вони стануть ще дешевшими, а накопичення намагатимуться не витрачати. Тобто баланс попиту та пропозиції на валютному ринку країни найближчим часом не зміниться.
Якщо проаналізувати доцільність купівлі долара й євро, то вона є. Однак не варто міняти весь наявний об'єм гривневих накопичень. В умовах поступового зростання гривні накопичення потрібно формувати сходинками, щоб вирівняти середній курс купівлі валюти. Метою поточних покупок може бути лише середньострокова мета заробітку на падінні гривні, оскільки для різкої девальвації причин немає.
Серед новин щодо коронавірусу — для фінансових трейдерів у фокусі інформація про те, що прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон відклав свій план зняття обмежень у зв'язку з COVID-19 на чотири тижні. Причина — більш заразний штам вірусу швидко поширюється країною, загрожуючи підірвати зусилля з вакцинації для виходу з пандемії.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора