У рамках українських новин основною подією став факт отримання першого транша від Міжнародного валютного фонду на суму $2,1 млрд.
Кошти надходили частинами в доларах, євро, ієнах, фунтах та юанях. Підтримка від МВФ є вагомою, оскільки допоможе країні подолати ситуацію з коронавірусом і забезпечити макрофінансову стабільність.
Водночас валютний ринок країни також буде стабільним як завдяки отриманню коштів від кредиторів, так і внаслідок сезонного фактора.
Ставка НБУ вже знаходиться на рівні 6%, що є історичним мінімумом.
Низький попит на валюту через відсутність грошових надходжень у населення в період карантину чинить додатковий вплив на стабільність валютного ринку України.
В умовах виходу населення країни з карантину особливо важливою буде будь-яка статистика щодо стабільності банківського сектора: частка проблемних кредитів, відтік коштів з депозитних рахунків, рівень закредитованості населення, попит на іпотечне кредитування тощо.
Ставку НБУ вже встановлено на рівні 6%, що є історичним мінімумом.
Рівно рік тому – в червні 2019-го — ставка була на рівні 17,5%. У рамках спільної тактики пом'якшення монетарної політики, яка проводилася по всьому світу, ставку в Україні з липня 2019-го до червня 2020 року знизили на 11,5%.
Тобто банківський сектор стимулюють, але через коронавірус та зовнішні драйвери тиску на ринок України банки не отримують належної підтримки для зростання.
У світі основним новинним драйвером залишається епідемія коронавірусу.
Так, у Китаї зафіксовано нові вогнища COVID-19, в Токіо спостерігається зростання захворюваності, Латинська Америка перетворюється на новий коронавірусний хаб, а в ПАР два дні поспіль фіксується рекордна кількість нових випадків.
Не виключено, що заборона на відвідування США може зберегтися аж до появи вакцини.
А США задають тренд, і кордони по всьому світу можуть частково відкрити на тривалий період (або до кінця 2020 року, або до кінця 2021 року).
Але навіть якщо десь відбудеться відкриття кордонів, у будь-який день може надійти повідомлення, що країни знову закривають кордони.
Повідомлення про новий спалах коронавірусу ставлять під загрозу V-подібне відновлення світової економіки.
Минулого тижня всі американські, європейські та азійські індекси продемонстрували корекцію після тривалого, майже тримісячного відновлення.
Наприклад, для ринку акцій США минулий тиждень виявився найгіршим з березня за темпами падіння активів.
Цього тижня тенденція може зберегтися, і S&P500, Nasdaq, DJI продовжать знижуватися ще на 5-7% до 2760 за S&P500, 23744 за DJI.
Для України така ситуація може свідчити про те, що інфляції очікувати не варто.
Для ринку акцій США минулий тиждень виявився найгіршим з березня.
Якщо є загроза для відновлення бізнес-активності у світі, це означає, що попит на ресурси зберігатиметься на низькому рівні, нафта також піде на корекцію вниз (BRENT навіть має шанси подешевшати до $32 за барель, якщо спекулянти опустять ціну до $38).
Тобто для цін на бензин в Україні загрози зростання поки немає, тож інші товари не дорожчатимуть.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора