Facebook Pixel

Огляд ринків. Київ отримав кредит МВФ, але коронавірус не відступає

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

У рамках українських новин основною подією став факт отримання першого транша від Міжнародного валютного фонду на суму $2,1 млрд.

Кошти надходили частинами в доларах, євро, ієнах, фунтах та юанях. Підтримка від МВФ є вагомою, оскільки допоможе країні подолати ситуацію з коронавірусом і забезпечити макрофінансову стабільність.

Водночас валютний ринок країни також буде стабільним як завдяки отриманню коштів від кредиторів, так і внаслідок сезонного фактора.

QuoteСтавка НБУ вже знаходиться на рівні 6%, що є історичним мінімумом.

Низький попит на валюту через відсутність грошових надходжень у населення в період карантину чинить додатковий вплив на стабільність валютного ринку України.

В умовах виходу населення країни з карантину особливо важливою буде будь-яка статистика щодо стабільності банківського сектора: частка проблемних кредитів, відтік коштів з депозитних рахунків, рівень закредитованості населення, попит на іпотечне кредитування тощо.

Ставку НБУ вже встановлено на рівні 6%, що є історичним мінімумом.

Рівно рік тому – в червні 2019-го — ставка була на рівні 17,5%. У рамках спільної тактики пом'якшення монетарної політики, яка проводилася по всьому світу, ставку в Україні з липня 2019-го до червня 2020 року знизили на 11,5%.

Тобто банківський сектор стимулюють, але через коронавірус та зовнішні драйвери тиску на ринок України банки не отримують належної підтримки для зростання.

У світі основним новинним драйвером залишається епідемія коронавірусу.

Так, у Китаї зафіксовано нові вогнища COVID-19, в Токіо спостерігається зростання захворюваності, Латинська Америка перетворюється на новий коронавірусний хаб, а в ПАР два дні поспіль фіксується рекордна кількість нових випадків.

QuoteЧерез коронавірус та зовнішні драйвери тиску на ринок України банки не отримують належної підтримки для зростання.

Не виключено, що заборона на відвідування США може зберегтися аж до появи вакцини.

А США задають тренд, і кордони по всьому світу можуть частково відкрити на тривалий період (або до кінця 2020 року, або до кінця 2021 року).

Але навіть якщо десь відбудеться відкриття кордонів, у будь-який день може надійти повідомлення, що країни знову закривають кордони.

Повідомлення про новий спалах коронавірусу ставлять під загрозу V-подібне відновлення світової економіки.

Минулого тижня всі американські, європейські та азійські індекси продемонстрували корекцію після тривалого, майже тримісячного відновлення.

Наприклад, для ринку акцій США минулий тиждень виявився найгіршим з березня за темпами падіння активів.

Цього тижня тенденція може зберегтися, і S&P500, Nasdaq, DJI продовжать знижуватися ще на 5-7% до 2760 за S&P500, 23744 за DJI.

Для України така ситуація може свідчити про те, що інфляції очікувати не варто.

QuoteДля ринку акцій США минулий тиждень виявився найгіршим з березня.

Якщо є загроза для відновлення бізнес-активності у світі, це означає, що попит на ресурси зберігатиметься на низькому рівні, нафта також піде на корекцію вниз (BRENT навіть має шанси подешевшати до $32 за барель, якщо спекулянти опустять ціну до $38).

Тобто для цін на бензин в Україні загрози зростання поки немає, тож інші товари не дорожчатимуть.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора