Огляд ринків: інвестори стежать за біткоїном і нафтою

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Новинний фон тижня з 15 до 21 березня буде сконцентрований навколо наступних подій: рішення по ставці Федрезерву, максимальна історична ціна по флагману криптовалюти Bitcoin, низька вартість для золота та перспектива додаткового зниження, а також потенційне зростання вартості нафти.


Крім того, учасники фінансових ринків уважно стежитимуть за ситуацією на фондовому ринку в усьому світі, адже корекція на фондовому ринку Америки може статися вже найближчим часом. Будь-які інформаційні оповіщення про те, що є недомовленості, або якісь конфлікти між Китаєм і США можуть стати потенційно моментом для корекції на фондовому ринку.

З огляду на перегрітість цих активів (читай, високу вартість акцій компаній США, американських індексів) спекулятивні покупки ще актуальні, а розмірений інвестиційний підхід до вкладу коштів, більш імовірно, не дасть сигналів на купівлю акцій та індексів із метою їхнього довгострокового утримання.

Хоча такі знамениті акції як Tesla, наприклад, уже здешевшали в рамках корекції до $600, а потенціал ходу становить понад 100% до $1220 за акцію. Тобто до них можна поточного тижня проявити інтерес і купити.

Для України будь-який новинний фон буде помірним за значимістю (як для економіки, так і для спекулятивної зміни ціни на національну валюту), адже оптимізм не передбачається доти, поки не буде узгодженою програма підтримки економіки зовнішніми кредиторами. Відповідно, українська гривня продовжить поступову девальвацію до 30 за долар цього року.

З статистичних релізів увагу варто звернути на показники понеділка, 15 березня. Ми дізнаємося про зміну індексу виробничої активності США Empire State Manufacturing за березень, що дасть орієнтир очікувань PMI за березень на початку квітня.

Всесвітня організація охорони здоров'я планує опублікувати доповідь про походження COVID-19. Новини щодо вірусу завжди актуальні, адже можуть провокувати відтік або приплив фінансових коштів в ті чи інші активи.

У вівторок, 16 березня, США опублікують наступну статистику за лютий: дані по роздрібних продажах та промвиробництву. У середу, 17 березня, найважливішим буде рішення по ставці ФРС, хоч прогноз і без змін на рівні 0,00-0,25%. Після чекаємо на пресконференцію голови Джерома Пауелла.

Цього ж дня Єврокомісія представить пропозицію про введення «ковідних» паспортів, що буде серйозним сигналом для туріндустрії в усьому світі. Ще в середу чекаємо на щомісячний огляд МЕА по ринку нафти. У четвер, 18 березня, будуть опубліковані ставки Банку Англії, ЦБ Бразилії, Індонезії, Єгипту, Норвегії, Тайваню, Туреччини. У п'ятницю, 19 березня, буде реліз ставки Банку Японії. І, за традицією, це день для S&P Global Ratings опублікувати рейтинг Бельгії, Білорусії, Ботсвани, Іспанії, Хорватії.

Fitch Ratings опублікує рейтинг Латвії, Польщі, Сербії, Естонії. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Євросоюзу, Португалії.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора