Facebook Pixel

Хочеш сподобатися інвестору? Запитай мене як

Кирило Шевченко
голова правління АБ Укргазбанк

Інтерес іноземних інвесторів до України зростає. Питання тільки в готовності команд українських корпорацій заслужити довіру іноземних партнерів. Як це зробити?


За два роки обсяг торгового фінансування Укргазбанку іноземними партнерами — IFC і EBRD — збільшився у 12 разів, а наш ліміт підвищено з $20 млн 2018 року до $240 млн на 2020 рік.

Також для нас відкрито ліміти на десятки мільйонів доларів в європейських банках. Я вірю, що таких же результатів у відносинах з іноземними партнерами можуть досягти й інші українські корпорації. Але для цього потрібно добре підготуватися.

Сьогодні іноземці готові працювати з українськими бізнесами та держкорпораціями. Для цього передусім потрібно завоювати їхню довіру: довести, що ти вмієш і розумієш, що робиш.

На прикладі Укргазбанку ми показали згуртовану роботу команди банку щодо продажу спільних з іноземцями продуктів, насамперед торгового фінансування.

За два роки ми навчили кілька сотень людей як у нашому банку, так і з команд наших партнерів. Ми навчили їх працювати з продуктами торгового фінансування, що збільшило кредитні лінії і для нас, і для наших клієнтів.

Найскладніше було навчитися продавати продукти з торгового фінансування. І хоча на цьому ринку місця вистачить усім, у розумінні клієнтів такі послуги зазвичай пропонують іноземні банки.

Наш приклад показав, що лише за 2 роки можна завоювати довіру і клієнтів, і партнерів.

Отже, перша умова для роботи з іноземцями — інвестиції в команду: і в кадри, і в навчання.

За останні кілька років Укргазбанк став одним із провідних банків по роботі з міжнародними фінансовими організаціями.

Сьогодні ми налагодили співпрацю практично з усіма міжнародними фінансовими організаціями, що працюють в Україні: IFC, EIB, EIF, EBRD, NEFCO, UNIDO та іншими.

Друга умова для роботи з іноземцями – готовність змінюватися та працювати за міжнародними стандартами.

Міжнародні фінансові організації хочуть бачити у своїх партнерів цілу низку компетенцій, як-от прозорість ведення бізнесу, відповідність процедур корпоративного управління міжнародним стандартам.

А це означає незалежність ухвалення рішень, а також готовність перебудовувати внутрішні процедури.

Впроваджуючи кращі світові практики, наш банк тільки виграв — люди виросли як фахівці, процеси стали швидшими та ефективнішими.

Можна сказати, що кожна інвестиція в удосконалення процедур під вимоги іноземних партнерів окупиться в майбутньому, бо це робить роботу вашої організації швидкою й сучасною.

Не можу не відзначити заслугу Міністерства фінансів, яке передбачило в стратегії розвитку держбанків зміну процедур корпоративного управління саме з метою залучення іноземних інвесторів. Безумовно, це дуже позитивний досвід для всієї країни.

Третя умова – міжнародна звітність. Якщо банки досить давно перейшли на міжнародні стандарти фінансової звітності, то колеги з інших ринків повинні бути готові до цього переходу, що забере час і потребуватиме інвестицій на аудиторів міжнародного рівня.

Четверта умова — готовність до оцінки репутаційних ризиків і відмови від низки бізнесів.

Наприклад, ми як партнери IFC і EBRD відмовилися від роботи з такими галузями, як тютюнова промисловість, алкогольна промисловість.

На жаль, робота з такими високоприбутковими видами бізнесу не вітається, і найбільші фінансові організації світу вже кілька років відмовляються від партнерів з тютюново-алкогольної індустрії.

Але це компенсується доступом до якісного та дешевого ресурсу від IFC і EBRD.

На прикладі банківського сектора ми побачили, що найбільші іноземні фінансові організації є відкритими до партнерства з українськими корпораціями.

Інтерес же української сторони — підготуватися до такого партнерства. І я вірю, що колеги з інших галузей можуть досягти таких же успішних результатів у партнерстві з іноземними інвесторами, як і Укргазбанк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора