НБУ провів експрес-стрес-тести 26 українських банків із загальним обсягом активів 91% сектора, за підсумками яких дев'ять з них потребують додаткового капіталу.
«На них припадає 30% активів сектора. Серед них два державних банки з часткою 25% активів. Сукупна потреба в капіталі протягом одного року може скласти 10,3 млрд грн», — йдеться у звіті про фінансову стабільність НБУ.
Менше з тим, поточна оцінка значно краще стрес-тесту минулого року. І це при тому, що торішня оцінка передбачала продовження циклу економічного зростання. Тоді потреба в капіталі становила 14,1 млрд грн. За несприятливим сценарієм, що передбачає падіння економіки і глибоку девальвацію цей обсяг збільшувався до 37,4 млрд грн.
У центробанку відзначили, що поліпшення ситуації пов'язано із заходами спрямованими на підвищення стійкості після попереднього стрес-тестування, які здійснили ряд банків.
В категорію найбільш ризикованих традиційно потрапили банки зі значною концентрацією корпоративних кредитів. Друга група ризиків банків — установи, що працюють виключно в сегменті кредитування фізосіб.
«Особливість цієї кризи — різке зростання ризиків для банків, що активно кредитують малий і середній бізнес», — підкреслили в регуляторі.

Раніше повідомлялося, що НБУ переніс з 2 червня на 1 вересня 2020 року термін запровадження нових вимог до розкриття банками інформації про споживчі кредити і депозити в рекламі, а заодно і оновив самі ці вимоги.
НБУ також вирішив підтримати комерційні банки в умовах економічної кризи відмовившись, зокрема, від санкцій за порушення нормативів достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику до 1 червня 2021.